Antakya’da orman yangını dördüncü günde devam ediyor

Hatay Samandağ’da cumartesi günü başlayan ve Antakya’ya sıçrayan yangın devam ediyor.

Antakya’da orman yangını dördüncü günde devam ediyor
08 Eylül 2020 Salı 09:52

banner225

Hatay’ın Samandağ ilçesinde cumartesi günü başlayan ve aralıklarla kontrol altına alınsa da rüzgarın etkisiyle şiddetlenerek süren orman yangını Antakya ilçesine sıçradı. Yangının kontrol altına alınması için çalışmalar sürüyor.

Samandağ ilçesine yakın bir ormanlık alanda cumartesi günü saat 10.40 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’nce müdahale edilen yangın, akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Rüzgarın şiddetli olması nedeniyle pazar günü öğle saatlerinde alevler yeniden yükseldi ve Antakya ilçesindeki ormanlık alana sıçradı. Yangına 2 uçak, 12 helikopter, 182 arazöz, 24 iş makinesi, 45 teknik personel ve 800 personelle müdahale edildi.

Yangın söndürme çalışmalarını takip etmek için pazar günü akşam saatlerinde bölgeye gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geceyi Ballıöz Mahallesi’nde geçirdi. Gece saatlerinde karadan müdahale yangına, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan müdahale de başladı. Bakan Pakdemirli’nin bölgedeki takibi sürerken, yangının kontrol altına alınması için çalışmaların devam ettiği bildirildi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.