Batman Tanıtım Günleri: Hasankeyf batmıyormuş!

İstanbul’da “Batman Tanıtım Günleri” Yenikapı’da 5 Aralık’ta başladı. Tanıtım günleri 8 Aralık’a kadar devam edecek. Batman Valiliği tarafından organize edilen tanıtım günleri İstanbul’da ilk defa gerçekleşiyor.

Batman Tanıtım Günleri: Hasankeyf batmıyormuş!
07 Aralık 2019 Cumartesi 13:55

banner255

Tanıtım günlerinde en dikkat çekeni ise Hasankeyf’e ait fotoğraflar. 12 bin yıl öncesine dayanan tarihi kale, tüm tepkilere rağmen yerinden taşınmıştı. Tanıtım günlerinde “Batman’ın kültürel, tarihi ve Turistik makanları” panosunda yer alan fotoğraflar ise baraj sularının dolmasına terk edilip, iş makineleri ile yıkılan Hasankeyf Kalesi, Hasankeyf Mağaraları, İbrahim Bey Camii ve Zeynel Bey Kümbeti’ne ait.

Fotoğraflar altında ise tarihi mekanlara ilişkin bilgi veriliyor. Fotoğraflarda, tarihi kalenin taşındığına dair tek bir cümle yer almazken, Batman Valisi Hulusi Şahin'in dünkü açılış konuşmasında "Batman’da, çok zengin yeraltı ve yerüstü zenginliklerimiz ve dünya insanlık ailesinin bir mirası olan Hasankeyf’imiz var.  Hasankeyf, birilerinin anlattığı gibi batmıyor, Hasankeyf yeni bir biçimle tekrar yeni bir hayata başlıyor." sözlerini kullanmsı dikkat çekti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.