Sağlık Bakanı Koca'dan sondakika salgın açıklaması

Bursa'da konuşan Sağlık Bakanı Fahrrettin Koca, "Koronavirüs salgını tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır" dedi. Koca, İstanbul'daki pandemi toplantısına çağrılmayan İBB Başkanı İmamoğlu ile görüşeceğini de söyledi.

Sağlık Bakanı Koca'dan sondakika salgın açıklaması
23 Ekim 2020 Cuma 11:52

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa’da konuştu. Koronavirüs salgınının ülke çapında yeniden tırmanışa geçtiğini söyleyen Bakan Koca, "Hafta sonundan başlayarak 5 gün İstanbul’da olacağım. İstanbul Valisi, Belediye Başkanı ve İl Emniyet Müdürü ile görüşmeler yapacağım" açıklamasında da bulundu.

Koca, dün İstanbul'da yapılan pandemi toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu çağırmadığı için büyük tepki çekmişti.

Koca, Bursa Valiliği’ne yaptığı ziyaretteki açıklamasında özetle şu ifadeleri kullandı:

Bursa, Covid-19’a karşı verdiğimiz mücadelenin merkezlerinden biridir. Burada kazanacağımız başarı Bursa ile sınırlı kalmayacak, tüm ülkeyi etkileyecektir.

Koronavirüs salgını tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır. Bursa en kritik günlerini yaşıyor. Kentte Eylül ayı başına göre vaka sayısı 3 kat artmıştır.

İstanbul’da vaka sayısı, Türkiye genelinin yüzde 40’ına ulaşmış durumda. Hafta sonundan başlayarak 5 gün İstanbul’da olacağım. İstanbul Valisi, Belediye Başkanı ve İl Emniyet Müdürü ile görüşmeler yapacağım.

Bu çarşamba günü Bilim Kurulu toplantısını da İstanbul'da yapmayı planlıyoruz.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.