Diyarbakır'da koronavirüs vaka sayısı 150'yi geçti

Kentte, şu ana kadar Covid-19 tanısıyla 4 yurttaş, salgın şüphesiyle bir kişi olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi.

Diyarbakır'da koronavirüs vaka sayısı 150'yi geçti
31 Mart 2020 Salı 13:03

banner225

Diyarbakır’da Covid-19 şüphesiyle 150’yi aşkın yurttaşın tedavisi sürerken, şu ana kadar 6 hastanın taburcu edildiği öğrenildi. 
 
Diyarbakır’da koronavirüs (Covid-19) salgını şüphesiyle tedavi gören hasta sayısı artıyor. 5 katı Kovid-19 hastaları için ayrılan ve şu ana kadar 4 katı hastalarla dolan Diyarbakır Gazi Yaşargil Hastanesi’nde tedavi gören 120 hastadan 20’sinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Selahattin Eyyubi Hastanesi’nde ise biri yoğun bakımda olmak üzere 7 kişinin tedavi gördüğü kaydedildi. Ergani Devlet Hastanesi’nde ise 5 hastanın Kovid-19 şüphesiyle tedavi gördüğü aktarıldı. 
 
Dicle Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ise tedavi gören 12 hastadan 5’nin testinin pozitif olduğu, 4’nün yoğun bakım ünitesinde olduğu ve 3’ünün de Covid-19 şüphesiyle tedavi edildiği öğrenildi. Farklı hastanelerde tedavi gören 6 yurttaşın da taburcu edildiği aktarıldı. Test sayısının artırılmasıyla Covid-19 hastalarının sayısının da buna paralel arttığı ifade edildi. 
 
Hastanelerdeki sağlık çalışanlarının ise tam koruyucu ekipman yetersizliğinin hala sürdüğü, bir an önce ekipmanların tüm birimlerde çalışan emekçilere bu ekipmanların verilmesinin gerektiği altı çizildi. 
 
Kentte, şu ana kadar Kovid-19 tanısıyla 4 yurttaş, salgın şüphesiyle bir kişi olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.