Diyarbakır’da 10 sağlıkçı Covid-19’dan öldü

Korona virüsü nedeniyle vefat eden sağlıkçı Esra Alakuş için anma düzenlendi. SES Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, kentte salgın sürecinde 10 sağlık çalışanının öldüğünü, en az 770 sağlıkçıya Covid-19 tanısı konulduğunu açıkladı.

Diyarbakır’da 10 sağlıkçı Covid-19’dan öldü
22 Eylül 2020 Salı 17:53

banner255

Diyarbakır Sağlık Platformu, korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle ölen sağlık çalışanı Esra Alakuş için Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi polikliniği önünde anma etkinliği düzenledi. “Ölmek değil, yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” yazılı pankartların açıldığı anmaya, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, Diyarbakır Tabip Odası Başkanı (DTO) Elif Turan ve sağlık çalışanları katıldı. Anma, yaşamını yitiren tüm sağlık çalışanları için yapılan saygı duruşuyla başladı.

Anmada konuşan SES Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, pandeminin başlangıcından bu yana kentte 10 sağlık çalışanının öldüğünü, 770’den fazla sağlık çalışanına Covid-19 tanısı konulduğunu aktardı. Hükümet yetkilileri tarafından sık sık dile getirilen maske, fiziki mesafe ve temizlik kurallarının salgını durdurma noktasında yetersiz olduğunu kaydeden Güldiken, sağlık ve meslek örgütlerinin sürece dahil edilmesi çağrısı yaptı. (MA)


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.