Vakıfbank yönetimine atanan Hamza Yerlikaya hakkında 8 suç duyurusu

Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine atanan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya hakkında 8 yere suç duyurusu, itiraz ve iptal başvurusu dilekçesi verildi.

Vakıfbank yönetimine atanan Hamza Yerlikaya hakkında 8 suç duyurusu
08 Temmuz 2020 Çarşamba 09:57

banner255

Geçtiğimiz hafta Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), sahte diploma kullanarak resmi evrakta sahtecilik yaptığı gerekçesiyle Yerlikaya hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. 

HKP şimdi de milletvekilliği unvanının kaldırılması için Yüksek Seçim Kurulu'na, milletvekilliğinden aldığı maaşların iade edilmesi için TBMM'ye, sahte diploma sunulduğu gerekçesiyle de haklarında yapılan işlemlerin iptali için lise, 3 ayrı üniversite ile Vakıfbank'a resmi başvuruda bulundu.

Resmi belgede sahtecilikten hüküm giymişti

Yerlikaya hakkında ilk suç duyurusunu 2 Temmuz'da yapan HKP, Yerlikaya'nın sahte lise diploması nedeniyle resmi belgede sahtecilik suçundan hüküm giydiğini, kararın ertelendiği bilgisini vermişti. Yerlikaya'nın sahte lise diplomasını 3 ayrı üniversiteye, YSK'ya, TBMM'ye ve Vakıfbank'a sunarak suç işlediği, bu suçlardan 3 ila 8 yıl hapis cezasıyla cezalandırılması gerektiği belirtilmişti.


Kaynak: Haber Sol

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.