Temelli: SİHA’ları Saray’ın dünürü, TOMA’ları da eski vekil üretiyor

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli partisinin grup toplantısında konuştu.

Temelli: SİHA’ları Saray’ın dünürü, TOMA’ları da eski vekil üretiyor
26 Kasım 2019 Salı 13:39

banner255

"Savaş, ticaret ve siyaset... Bu savaş lobisini çok iyi biliyoruz" Sezai Temelli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Her katliam sonrasında SİHA’ların reklamı yapılıyor. Bu silahları Saray’ın dünürü üretiyor. TOMA’ları da AKP’li bir eski vekil üretiyor. Diğer zırhlı araçları ise Erdoğan’a aşık olan bir zat üretiyor. Savaş, ticaret ve siyaset... Bu savaş lobisini çok iyi biliyoruz.

Erdoğan BM kürsüsünde Suriyeliler 50 milyar dolar harcamışız dedi. Aile başına 400 bin lira harcadık demek istiyor. Suriyelilerin haline baktığımızda böyle bir harcama görüyor musunuz? Hakkımızı gasp ettiler, ÖSO çetelerini beslediler.

Yerel yönetimleri ortadan kaldırmak istiyorlar. İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı raporda da adına "Kayyumlukta Mardin Modeli" demişler. Cumhurbaşkanı atayacakmış belediye başkanını... Her şeyi tek adama bağlamaya çalışıyorlar. Kürtleri yok saymanın adıdır bu.

Yerine kayyım atanan belediye eş başkanlarımız bakın ne ile suçlanıyorlar. Belediye eş başkanı olarak, aday tanıtım toplantısı var, oraya gitti diye tutuklanmış eş başkanlarımız. Fıkra olarak anlatsan anlatılır.

Bir tane daha: Tolstoy’un “Savaş, mızraklı, trampetli bir bayram değildir. Onun manzarası kandır, ölümdür.” sözünü paylaştığı için tutuklanmış belediye eşbaşkanlarımız. Bu arada savcılara şunu söyleyeyim Tolstoy öleli çok oldu sakın Tolstoy için soruşturma başlatmayın.

Hevesi kursağında kalmış çekilmemizi bekliyormuş. Ona cevabı bir annemiz çok güzel verdi. Dedi ki, “Aslanlar meydanı boş bırakırsa tilkiler meydanı alır.” Biz de annemize söz veriyoruz. Meydanları boş bırakmayacağız.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.