Saray'da Berat Albayrak temizliği başlıyor: Kimler gidecek?

Gazeteci Murat Yetkin Berak Albayrak'ın istifasından sonra özellikle 19 Kasım hem ekonomik politika hem iç politikada başka değişimler de getirebilir düşüncesini dile getirdi.

Saray'da Berat Albayrak temizliği başlıyor: Kimler gidecek?
11 Kasım 2020 Çarşamba 18:20

banner255

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın etkisinin arttığına dikkat çekerek, "Beştepe’de bazı isimlerin değişeceğini söylemek kehanet olmaz" görüşünü savundu. 

Yetkin yazısında, "Biden’ın seçimi kazandığının belli olduğu gün Merkez Bankası başkanının değiştirilmesi tesadüftü belki.

Ama ertesi gün Albayrak’ın istifası iki gün sonra Biden’ı tebrik manevrası değildi. Özellikle tebrik manevrasında Albayrak’ın gidişi ardından İbrahim Kalın’ın artan etkisinden dahi söz etmek mümkün. (Bu çerçevede Beştepe’de bazı isimlerin değişeceğini söylemek kehanet olmaz. Artık o başka yazıya kalıyor.)

O nedenle gözler önce 14 Kasım, sonra 19 Kasım tarihlerine çevrilmiş durumda. Özellikle 19 Kasım hem ekonomik politika hem iç politikada başka değişimler de getirebilir." düşüncesini dile getirdi.

Murat Yetkin'in yazısını okumak için tıklayın


Kaynak: Gerçek Gündem

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.