Öcalan: Telefon yasağı ahlaksızlık ve kanunsuzluktur

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a getirilen avukat ve telefon yasağına tepki gösteren HDP Milletvekili Ömer Öcalan, "Yasak, ahlaksızlık, ciddiyetsizlik ve kanunsuzluğun göstergesidir" dedi.

Öcalan: Telefon yasağı ahlaksızlık ve kanunsuzluktur
11 Ekim 2020 Pazar 16:20

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Urfa’nın Bozova ilçesinde 2'nci Olağanüstü Kongresi’ni gerçekleştirdi. İlçe örgütü binasında yapılan kongreye HDP Urfa milletvekilleri Nusrettin Maçin ve Ömer Öcalan da katıldı.

Kongrede konuşan HDP'li Öcalan, parti üyelerine dönük "Kobanê soruşturması"na tepki göstererek, Kobanê'de DAİŞ’e karşı elde edilen zaferin iktidarı rahatsız ettiğini belirtti. Öcalan, "Bunun için her gün Kürtleri tehdit ediyorlar. İradesiz bir Kürt istiyorlar. Ama yürütülen bu kirli savaşa rağmen Kürtler büyük bir direniş sergiliyor. Bu direnişin karşısındakiler yenilecektir" dedi.

'TELEFON YASAĞI KANUNSUZLUKTUR'

PKK Lideri Abdullah Öcalan'a 6 aylık avukat ve telefon görüş yasağına da tepki gösteren Öcalan, "Artık gülünç bir duruma geldiler. Sayın Öcalan 22 yıldır sadece bir defa ailesi ile telefon ile görüştü. Getirilen telefon yasağı ahlaksızlık, ciddiyetsizlik ve kanunsuzluğun göstergesidir. Kendi kanunlarını bile uygulamıyorlar” ifadelerini kullandı. 

HDP’li Macin ise, sol, sosyalist ve demokratik kesimlere dönük baskılara işaret ederek, "ortak mücadele" çağrısı yaptı. 

Konuşmaların ardından faaliyet ve mali raporlar okundu. 

Sonrasında yapılan seçimlerde, Rabia Aslan ve Mehmet Satıcı yeni ilçe eşbaşkanları olarak seçildi. 


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.