Muharrem İnce'den Sivas öncesi açıklama

Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Memleket Hareketi ile ilgili 'itirazımız yok' değerlendirmesine ilişkin 'İtirazı olmamasına teşekkür ederim' yanıtı verdi.

Muharrem İnce'den Sivas öncesi açıklama
04 Eylül 2020 Cuma 09:37

banner225

Muharrem İnce bugün Sivas'ta başlatacağı 'Memleket Hareketi' öncesinde İstanbul Havalimanı'nda açıklama yaptı. Bir parti üyesi tarafından kendisi hakkında ihraç dilekçesi verilmesiyle ilgili başlayan tartışmalar için, "Benim böyle kaygılarım ve korkularım yok. Onları ben çoktan unuttum" ifadelerini kullandı. Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Memleket Hareketi ile ilgili 'itirazımız yok' değerlendirmesi için, "İtirazı olmamasına teşekkür ederim" diyerek yanıt verdi.

Hala CHP üyesi olan Muharrem İnce bugün Sivas'tan 'Memleket Hareketi'ni başlatıyor. Muharrem İnce sabah erken saatlerde Sivas'a gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na geldi. İnce, VIP bölümüne girişi öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘MEMLEKET HAREKETİ TÜRKİYE'NİN BEREKETİ OLACAK’

Muharrem Önce, Sivas'tan başlayacak 'Memleket Hareketi' için, "Önce bir kere kendimizi korumalıyız. Herkese uyarılarım bu yönde olacak. Sosyal mesafe, maske kuralı ve hijyene dikkat edeceğiz. Özetini yaparsak memleket hareketi Türkiye'nin bereketi olacak" diye konuştu.
 

‘BENİM KAYGILARIM VE KORKULARIM YOK’

Bir CHP üyesinin kendisi hakkında ihraç dilekçesi vermesine dair de konuşan İnce, “Benim böyle kaygılarım ve korkularım yok. Onları ben çoktan unuttum. Ama bir kaygım ve bir korkum var. Gelecekte amca, ağabey, dede, Muharrem Bey 'ya memleket yanarken memleket kuşatılmışken sesini çıkarmadın, bir kırmızı plakaya, bir grup başkan vekilliğine, milletvekilliğine razı oldun, kenara çekildin' demesinler. Çocuklar gelecekte benden hesap sormasınlar yeter. Gerisi önemli değil" diye konuştu.
 

İNCE'DEN KILIÇDAROĞLU'NA: İTİRAZI OLMAMASINA TEŞEKKÜR EDERİM

Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Memleket Hareketi ile ilgili 'itirazımız yok' değerlendirmesi için ise "İtirazı olmamasına teşekkür ederim" şeklinde yanıt verdi. (DHA)


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.