MHP’li vekil işkenceyi raporlayan avukatlara hakaret etti

Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nda gündeme gelen HDP Gençlik Meclisi üyelerine dönük işkenceyi reddeden MHP’li Nurullah Sazak, avukatları hedef alarak, “İt sürüleri gibi avukatları var” dedi. HDP, “işkenceyi savunuyorsunuz” diyerek komisyonu terk etti.

MHP’li vekil işkenceyi raporlayan avukatlara hakaret etti
14 Kasım 2019 Perşembe 13:48

banner255
Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Bakırköy ve Silivri Cezaevi raporunu görüşmek üzere toplandı. Toplantıda, HDP’nin komisyon üyesi Meral Danış Beştaş, İstanbul’da gözaltına alınan HDP Gençlik Meclis üyelerinin İl Emniyeti Müdürlüğü’nde işkenceye maruz kaldıkları iddialarını gündeme getirmesi üzerine gerginlik çıktı. Beştaş, işkencenin hala devam ediyor olabileceğini ve komisyonun işkence iddialarını araştırması gerektiğini söyledi. Beştaş’ın konuşması sırasında AKP’nin komisyon üyesi Oya Eronat ve MHP’nin komisyon üyesi Nurullah Sazak, işkence iddialarını reddetti.
‘İŞKENCEYİ SAVUNUYORSUNUZ’
MHP’li Nurullah Sazak, gözaltındaki gençlerin açlık grevine girdiğini ve doktora gitmeyi kabul etmediklerini, polisinde bunu müdahale ettiğini savundu. Sazak’ın bu iddialarına karşı HDP’li Beştaş, “İşkenceyi savunuyorsunuz” dedi.
SAZAK’TAN AVUKATLARA HAKARET
Beştaş’ın gençlerden Metin Yılmaz’ın yürüyemez durumda olduğunu ve avukatların bu konuda gözlemlerinin olduğunu belirtmesi üzerine Nurullah Sazak, avukatlara hakaret ederek, “İt sürüsü gibi avukatları var” dedi.
HDP KOMİSYONU PROTESTO ETTİ
Bunun üzerine HDP’nin komisyon üyesi Meral Danış Beştaş, Ebru Günay ve Ömer Faruk Gergerlioğlu, Sazak’ın özür dilemesi gerektiğini belirtip, komisyonu protesto edip, komisyondan ayrıldılar. HDP’lilerden özür dilemeyen Sazak ise sözlerinin arkasında olduğunu söyledi.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.