Kayyumun yaptığı yol bir yılını doldurmadan çöktü

Kayyumun yaptığı yol bir yılını doldurmadan çöktü

Kayyumun yaptığı yol bir yılını doldurmadan çöktü
06 Temmuz 2019 Cumartesi 13:16

banner255

Hakkari'de bir yıl önce kayyum tarafından yapılan yollar yılını doldurmadan bozulmaya başlaması üzerine bu yıl HDP tarafından kazanılan belediye yol çalışmalarını, döşenen ve iş görmeyen su şebekelerini onarmaya devam ediyor.

Hakkari Belediyesi’nde bir yıl önce kayyum tarafından yapılan ve milyonlarca lira para harcanan yollar yılını doldurmadan çöktü. Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından devralınan Hakkari Belediyesi Eşbaşkanları Cihan Karaman, bozulan yolları, döşenen ve iş görmeyen su şebekelerini onarmaya başladıklarını söyledi. Mahallelerde yapılan yol yapım çalışmalarını yerinde denetleyen Eşbaşkan Karaman, teknik ekiplerden bilgiler aldı. Duruma ilişkin konuşan Karaman, belediyeyi enkaz olarak devir aldıklarını söyledi.
‘KIT İMKANLARLA ÇALIŞIYORUZ'
Kayyum tarafından hizmet ediliyor görüntüsü vermek için yollara apar topar sıcak asfalt döktüklerini belirten Karaman, yoların bozulduğunu ve harcanan paraların borç olarak kaydedildiğini hatırlattı. Yeniden yapmanın kendilerine kaldığını dile getiren Karaman, "Kentin birçok mahallesinde ve çarşı merkezinde normal şartlarda on yıl ömür biçilen sıcak asfaltın bozulması belediye ekiplerini harekete geçirdi. Yapılan yolların kaldırılmaları, kenar refüjlerini yapılmadığını gördük. Biz bunları belediyenin kıt imkanları yapıyoruz. Çalışmaları an be an yerinde denetliyoruz. Çalışmaların kalıcı ve sağlıklı bir şekilde yapılması için ekibimizle birlikte hareket ediyoruz" dedi.
‘VERİLEN SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ'
Göreve geldikleri günden bu yana bir taraftan kentin acil temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını dile getiren Karaman, bu kapsamda Sümbül Mahallesi Tekser mevkiinde yollarda yapılamayan kaldırımları yaptıklarını ifade etti. Belediye olarak halka verilen sözlerin gereğini yerine getireceklerini belirten Karaman, "Bağlar Mahallesi’nin bütün yolları açılmasına rağmen kayyum 15 mahallenin 14’ünde asfalt çalışması yaptı. Fakat Bağlar Mahallesi’ne hiç girilmedi. Biz de ilk olarak bu mahallede alt yapı çalışmalarımızı başlattık. Su projesiyle ilgili mahkeme sürecimizi de başlatmış durumdayız. Bu ihaleyle beraber birçok mağduriyet yaşandı. Şu anda su projesi yüzünden hissemiz kesiliyor. Asfaltımız bozuluyor, su alamıyoruz. Seki hattımızı da tahrip ettiler. Eski hattımız olmasaydı halkımız susuz kalacaktı. Geldiğimiz günden beri oluşturduğumuz iki ekibimizle su sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Şu anda halkımızın yüzde 70’i su alabiliyor. Dönemimiz içinde kentin tamamına sağlıklı bir su vermek için çalışmalarımızı tamamlayacağız” diye konuştu.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.