HDP'li meclis üyeleri toplantıya alınmadı

Diyarbakır'da kayyum atanan İpekyolu Belediyesi'nde aylık meclis toplantısına katılmak isteyen HDP'li Meclis Üyeleri polis tarafından içeri alınmadı. Meclis üyelerinden Aşkan, seçilmiş oldukları halde keyfi bir tutumla karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

HDP'li meclis üyeleri toplantıya alınmadı
06 Ocak 2020 Pazartesi 17:20

banner255

Diyarbakır’da kayyum atanan İpekyolu Belediyesi’nde aylık meclis toplantısına katılmak isteyen HDP’li meclis üyelerini polisler, ‘Kaymakam Beyin böyle bir toplantı kararı yok. Belediye kanunun 31. maddesi gereğince başkan toplantı kararı almadığı sürece toplantı yapılmaz’ gerekçesi ile belediyeye girişlerine izin vermedi.

HDPli Belediye Meclis Üyeleri de 5393 sayılı belediye kanununa göre seçilmiş meclis üyeleri olarak her ay düzenlenen belediye meclis üyeleri olarak toplantıya katılacaklarını söyledi. Polis memurları da kayyum olarak atanan Belediye Başkanının izinde olduğunu ve toplantı kararı almadığını söyledi. Meclis üyelerinin tüm çabasına rağmen polis, kapıyı kapatarak belediye meclis üyelerini içeri almadı.

Konuya ilişkin bilgi veren HDP’li Belediye Meclis Üyesi Kerem Aşkan, seçilmiş belediye meclis üyeleri oldukları halde keyfi bir tutumla karşı karşıya kaldıklarını belirtti ve polisin tutumuna tepki gösterdi.


Kaynak: Gazete DuvaR

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.