Eski Merkez Bankası Başkanı Yılmaz: Elimizde sadece İşsizlik Fonu kaldı; tabii para kaldıysa

Eski Merkez Bankası Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Yılmaz, 'Mecburen borcu artırarak kaynak yaratmaya çalışacaklar' dedi.

Eski Merkez Bankası Başkanı Yılmaz: Elimizde sadece İşsizlik Fonu kaldı; tabii para kaldıysa
20 Mart 2020 Cuma 10:17

Hükümetin elinde ekonomiyi canlı tutmak ve mağduriyetleri gidermek için kaynak olmadığını belirten Merkez Bankası eski Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz, “Mecburen borcu artırarak kaynak yaratmaya çalışacaklar” dedi.

İYİ Parti Milletvekili Yılmaz, hükümete düşenin ekonomide toplam talebin canlı tutulması olduğunu belirterek, “Yaşadığımız sağlık sorunu nedeniyle evlerden dışarı çıkılmaması gerekiyor. Bu iki durum birbirine taban tabana zıt. Bu durumda hükümet ekonomi için var olan istihdamı muhafaza etmeli hatta yeni istihdam yaratmalı” diye konuştu.

Sözcü’ye konuşan İYİ Partili Yılmaz, “Kala kala elimizde İşsizlik Fonu kalıyor eğer fonda para kaldıysa“ diye belirterek, şunları söyledi:

“130 milyar TL bakiyesi olduğu söylenen İşsizlik Fonu var ama fonda nakit yok. Çünkü işverenden, devletten ve işsizden kesilerek biriktirilen bu fon aylık olarak kamu ihalelerine hazine borçlanmalarına kullanılıyor. Yani devlete bu parayı harcıyor, tahvil ve bono var nakit para yok sadece yükümlülük var.”


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.