Erbakan, çocuk istismarcıları için 'bir kereliğine affedin' dedi

15 yaşına gelen çocukların cinsel olgunluğa erişmiş olduklarını ve ‘rızalarının’ geçerli olacağını öne süren Fatih Erbakan, sözlerine açıklık getirdi. Erbakan, "Bunları bir sefere mahsus affedin dedik. 15 yaşında evlensin diye bir şey söylemedik." dedi.

Erbakan, çocuk istismarcıları için 'bir kereliğine affedin' dedi
13 Temmuz 2020 Pazartesi 11:00

banner255

15 yaşına gelen çocukların cinsel olgunluğa erişmiş olduklarını ve ‘rızalarının’ geçerli olacağını öne süren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, sözlerine açıklık getirdi. Erbakan, "Bunları bir sefere mahsus affedin dedik. 15 yaşında evlensin diye bir şey söylemedik." açıklamasını yaptı.

HaberTürk'teki "Açık ve Net" programında Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan Erbakan, "İki kız çocuğu babasıyım. 15-16 yaşında evlenmesini değil, üniversiteyi hatta yüksek lisansı bitirdikten sonra evlenmelerini isterim. İnfaz düzenlemesinde binlerce kişi olarak ifade ediliyor... Erken yaşta evlilik yapmış, anne baba rızası var. Çocukları olmuş, sonra 'Sen küçük yaşta bir kızla evlendin' deyip evlenen erkeği hapse atıyorsunuz. Erkeğin babasını da hapse atıyorsunuz. Çeşitli suçlardan affettiniz çıkardınız. Buradan hanımı korumaya çalışıyorsunuz ama daha çok mağdur oluyor. Bunları bir sefere mahsus affedin dedik. 15 yaşında evlensin diye bir şey söylemedik." ifadesini kullandı.

Fatih Erbakan, daha önce konuyla ilgili yaptığı açıklamada "15 yaşındaki biri cinsel olgunluğa erişmiştir, rızası da geçerlidir" demişti:


Kaynak: Gerçek Gündem

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.