CHP’den 'İnsan Haklarında Eşitlik ve Adalet Çalıştayı'

CHP, İnsan Hakları Haftası kapsamında, "İnsan Haklarında Eşitlik ve Adalet Çalıştayı" düzenleyecek. Sivil toplum örgütleri, kadın örgütleri, sendika ve meslek örgütlerinin katılacağı çalıştayda; hak ve emek alanında mücadele yürüten isimler sunumlar yapacak.

CHP’den 'İnsan Haklarında Eşitlik ve Adalet Çalıştayı'
07 Aralık 2018 Cuma 13:37

banner225

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İnsan Hakları Haftası kapsamında "İnsan Haklarında Eşitlik ve Adalet Çalıştayı" düzenleyecek. 12 Aralık'ta Litai Otel'de yapılacak çalıştay partinin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ile işçi sendikaları, meslek kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından organize ediliyor. Çalıştay, "Emeğin Hakları: Sosyoekonomik Haklar İnsan Hakları mıdır" , "Ekonomik Krizde Çalışma Hakkı: Sistemin Ötekileştirdikleri" ve "Bir İnsan Hakkı Olarak Sağlık Hakkı: 2002-2018 Döneminde Sağlık Haklarına Erişim" oturumlarından oluşuyor.

KILIÇDAROĞLU AÇILIŞINI YAPACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen ile İşçi Sendikaları, Meslek Kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşları Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba’nın açılış konuşmaları yapacağı çalıştayda insan hakları alanında çalışma yürüten isimler sunum yapacak. 

EMEĞİN HAKLARI

Başkanlığını CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu'nun yaptığı "Emeğin Hakları: Sosyoekonomik haklar insan hakkı mıdır?" oturumunda; DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Tolga Şirin ile MAZLUMDER Genel Başkanı Ramazan Bayhan konuşmacı olarak katılacaklar.

ÇALIŞMA HAKKI

Başkanlığını Sosyal Haklar Derneği Genel Başkanı Melda Onur'un yaptığı "Ekonomik Krizde Çalışma Hakkı: Sistemin Ötekileştirdikleri" başlıklı ikinci oturuma; Akademisyen Cenk Yiğiter, Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav ve Kaos GL Dergisi Editörü Yıldız Tar katılacak.

SAĞLIK HAKKI

Çalıştayın üçüncü oturumunda "Bir insan Hakkı Olarak Sağlık Hakkı: 2002-2018 Döneminde Sağlık Hakkına Erişim " başlığını taşılacak. Oturum başkanlığını partinin önceki dönem Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan yaparken, TTB önceki dönem Merkez Konseyi Başkanı Raşit Tükel, SES Eşbaşkanı Gönül Erden ve TTB Merkez Konseyi Üyesi Samet Mengüç konuşma yapacak.

Çalıştaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları Komisyonu üyeleri, siyasi partilerin insan haklarından sorumlu başkan yardımcıları, meslek odaları, DİSK, KESK,Birleşik Kamu İş, HAK-İŞ, TÜRK-İŞ temsilcileri, Engelli federasyon ve dernek temsilcileri ve sendika temsilcileri de davet edildi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.