CHP'den kayyum haberlerine yalanlama: Siyasi darbe

Bugün dolaşıma giren 'Ceyhan Belediyesi'ne kayyum atandı' haberlerine ilişkin yalanlama haberi geldi. Adana'nın Ceyhan ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Kadir Aydar, 'görevimin başındayım' dedi.

CHP'den kayyum haberlerine yalanlama: Siyasi darbe
13 Mart 2020 Cuma 18:07

banner255

CHP’li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın geçmişte yargılandığı suçlardan aldığı 24 ay cezanın kesinleşmesi gerekçe gösterilerek İçişleri Bakanlığı tarafından belediye başkanlığından el çektirildiği iddia edildi.

Söz konusu iddiaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Aydar, “Ceyhan Belediyesi’ne kayyum atandığı gibi laflar dolaşıyor ortada. Bu asla doğru değil. Ceyhan Belediyesi’ne kayyum atanamaz, çünkü biz burada yolsuzluğu, hırsızlığı, israfı önledik. İşte bu sebeplerden dolayı şahsıma siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar. Bu bir hukuka aykırı müdahaledir. Bu Ceyhana, Ceyhanlıya yapılan sivil bir darbedir. Bu gibi durumlardan ceza almış değilim. Tamamen 13 yıl önce olan bir olaydan dolayı 10 ay, 10 ay olan cezaları birleştirip 20 ay haline getirip 12 üzerinde olduğu için şahsıma siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar. Dosya kapanmış, infaz olmuş, seçime girmişim, 6 ay aday kalmışım bir yıl belediye başkanlığı yapmışım. Ceyhan tarihinde en yüksek oyla seçilen belediye başkanıyım ve bu birilerini rahatsız etti. Şahsımla ilgili söylenen her şey yalan” dedi.

ADANA VALİLİĞİ: GÖREVDEN ALINMADI

Öte yandan Adana Valiliği, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın görevden alınmasına ilişkin herhangi bir işlem yapılmadığını açıkladı. Valilik, bazı basın yayın organlarında “Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın görevden alınarak yerine Ceyhan Kaymakamı Bayram Yılmaz’ın kayyum olarak atandığı” iddiasıyla ilgili haberlerin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, “İçişleri Bakanlığımız tarafından Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın görevden alınmasına ilişkin herhangi bir işlem yapılmamıştır” bilgisi paylaşıldı.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.