Batman Belediyesi'nde 9 HDP'liye gözaltı

Belediye Meclis Toplantısı’na katılmaları engellenen Batman Belediyesi Eşbaşkanı Songül Korkmaz ve 7 Meclis Üyesi ile HDP İl Eşbaşkanı Ömer Kulplu gözaltına alındı. 

Batman Belediyesi'nde 9 HDP'liye gözaltı
06 Temmuz 2020 Pazartesi 15:43

banner225

Batman Belediyesi’nde, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenen Meclis toplantıları, yeniden düzenlenmeye başlandı. Temmuz ayı Meclis Toplantısı’na katılmak isteyen aralarında Batman Belediyesi Eşbaşkanı Songül Korkmaz ve Meclis üyelerinin de bulunduğu grubun binaya girişi engellendi. 

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Engellenen HDP’li meclis üyelerinin, engellemeyle ilgili tutanak tutulmasını ve meclis toplantısının yapılmayacağına ilişkin belge talepleri de yerine getirilmedi. Bunun üzerine belediye binasına girmeye çalışan meclis üyeleri gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Batman Belediyesi Eşbaşkanı Songül Korkmaz, meclis üyeleri Şükran Çelebi, Gizem Oğurlu, İlkay Alagöz, Şehriban Aydın, Ayşe Önal, Recep Yargı, Şirin Şen ile HDP Batman İl Eşbaşkanı Ömer Kulplu’nun olduğu öğrenildi. 

‘BELGE İSTEDİK, VERMEDİLER’

Meclis üyelerinden Salih Çetinkaya, seçilmiş meclis üyeleri olduklarını hatırlatarak, “Belediyede bizim telefonlarımız var, toplantının olmayacağına dair bir bilgilendirme de yapılmadı. Biz ise belge istedik, bunu da getirmediler ve arkadaşlarımız belediye girmek istediği için gözaltına alındı" dedi. 


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.