Barış Atay'a 'kırmızı fularlı kız' fezlekesi

IŞİD ile girdiği mücadelede hayatını kaybeden Ayşe Deniz Karacagil, Gezi direnişi sırasında 'kırmızı fularlı kız' olarak tanınmıştı.

Barış Atay'a 'kırmızı fularlı kız' fezlekesi
17 Kasım 2020 Salı 18:04

banner255

TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay hakkında Suriye’nin Rakka kentinde IŞİD mensuplarıyla girdiği çatışmada hayatını kaybeden Ayşe Deniz Karacagil ile ilgili paylaşımı gerekçe gösterilerek hazırlanan dokunulmazlık fezlekesi Meclis Başkanlığı'na getirildi.

TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay'ın 30 Mayıs 2017 tarihli sosyal medya paylaşımında ‘kırmızı fularlı kız’ olarak da tanınan Ayşe Deniz Karacagil ile ilgili “Yaşadığı dönemin sorunlarına çözüm bulabilmek amacıyla inisiyatif alıp, hayatının akışını değiştiren, gencecik bir devrimci daha” ifadelerini kullanması fezleke gerekçesi sayıldı.

İleri Haber'in haberine göre; Atay hakkında hazırlanan fezlekede, 'suç ve suçluyu övdüğü' ve 'örgüt propagandası yaptığı' iddia edildi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali yılmaz - 2 yıl önce
Hey şerefsiz ALÇAK T.C rejimin satilmuş hükümet elemanlari.Ypg ile YPJ ROJAVADA IŞiD i yendigi icin mi Bariş ataya FEZLEKE açacaksiniz.Ayşe deniz T.C vatandaşi ama ERDOĞAN IŞiD in babasi.