Albayrak'ın istifasını Bahçeli istedi iddiası

Gazeteci Levent Gültekin, istifayı da, Devlet Bahçeli'nin istediğini öne sürdü.

Albayrak'ın istifasını Bahçeli istedi iddiası
18 Kasım 2020 Çarşamba 12:24

banner255

Gazeteci Levent Gültekin, Halk TV’de yayınlanan İki Yorum programında siyaset kulislerine ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. Cumhur İttifakı’nda ciddi bir çatışma olduğunu öne süren Gültekin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin  Berat Albayrak’ın istifasında etkili olduğunu söyledi. Örnek olarak MHP’nin kamuoyunda tartışmalara neden olan 'askıda ekmek' kampanyasını veren Gültekin "Muhtemelen bir Berat Albayrak yıpratma operasyonu, yani ekonomideki yıkıma dikkat çekmek içindi” dedi.

13 Kasım Cuma günü Gazete Duvar'da Nergis Kaya ile Siyasete Bakış programına konuk olan Siyasal İletişim Uzmanı Dr. İbrahim Uslu da, "Sayın Bahçeli’nin askıda ekmek kampanyası toplumsal sorumluluk projesi değil bir ültimatomdu. Aslında söylediği 'Bu ülkede kuru ekmeğe muhtaç insanlar var, bu sorunu çözün'dü" demişti.

'ERDOĞAN, İSTİFA TALEBİNİ KABUL ETMEK ZORUNDA KALDI'

MHP’nin talebi sonucu Berat Albayrak'ın görevden alındığını anlatan Gültekin, tek rahatsızlığın ekonomi olmadığını belirterek, "İktidarını sürdürmek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP'den gelen Albayrak talebini kabul etmek zorunda kaldı. Bir kaç kaynaktan doğrulattı, Cumhur İttifakı’nda kavga büyük ve kavganın ayrıntıları birkaç gün içinde ortaya çıkacak" dedi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.