AKP'li vekillerden Erdoğan'ı kızdıracak hareket

AKP’li milletvekilleri, Erdoğan'ın 'Her birinizden aktif katılım bekliyorum' sözlerine rağmen çalışmalara katılmayınca Genel Kurulu yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 15.44’te kapandı.

AKP'li vekillerden Erdoğan'ı kızdıracak hareket
14 Ekim 2020 Çarşamba 18:08

banner255

Meclis Başkanvekili Haydar Akar’ın yönettiği birleşim, saat 14.00’te başladı. Ancak Erdoğan’ın "Her birinizden aktif katılım bekliyorum" uyarısına rağmen, AKP milletvekilleri, Genel Kurul çalışmalarına katılmadı. Birleşim, gündem dışı konuşmaların ardından yeterli çoğunluk sağlanamayınca 15.44’te kapandı.

ANKA'nın haberine göre, "Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi"nin görüşmeleri öne çekilmişti. Dün, teklif görüşmelerinde usul tartışmaları yaşanmış ve tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanmıştı. AKP kulislerinde, teklifin bu hafta bitirilmesi gündemdeydi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan da partisinin grup toplantısında, “Yeni dönemde, önemli işler bekliyor. Milletimizin beklentilerine cevap verecek kanunların hazırlıklarını takip ediyoruz. Komisyonlardan Genel Kurula kadar her birinizden aktif katkı bekliyorum. Vaktimizin ve enerjimizin kahir ekseriyetini burada kullanmalıyız” demişti.


Kaynak: Haber Sol

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Salim sağlar - 2 yıl önce
Onlarda biliyor kendilerinin birer kukla olduğunu ve bir nesneden ibaret olduklarini....