Demirtaş'ın son kitabı Leylan'ın korsanı basıldı

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı yazar Selahattin Demirtaş’ın Edirne Cezaevi’nde yazdığı son kitabı Leylan’ın korsan baskısı piyasaya sürüldü. Dipnot Yayınları korsan baskı iddialarını doğruladı.

Demirtaş'ın son kitabı Leylan'ın korsanı basıldı
07 Şubat 2020 Cuma 15:31

banner255

Siyaset ve edebiyat dünyasında yoğun ilgi gören ve tartışılan Selahattin Demirtaş’ın yazdığı Leylan’ın birbirinden farklı korsan baskılarının piyasada satıldığı belirlendi.

Yeni 1 Mecra’nın haberine göre, orijinal kitabın kapağında Leylan yazısına elle dokunulduğunda “lak” adı verilen kabarık teknik kullanıldığı anlaşılırken korsan baskıda bu kabartma bulunmuyor. Kapaktan sonraki iç sayfada portakal rengine yakın bir renk bulunurken, korsan baskıda bu da yer almıyor.

Piyasada Leylan’ın korsan baskılarının yaygın şekilde satıldığını bildiren yayıncı Dipnot Yayınları’nın Genel Yayın Yönetmeni Emirali Türkmen, Batman, Kars, İstanbul, Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay ve Mersin’de korsan satışlar yapıldığını söyledi. Türkmen, satışların elden yapıldığı yönünde bilgi aldıklarını kaydetti.

‘OKURLARIN KORSAN BASKIDAN HABERDAR OLMASI ÖNEMLİ’

Kitabın korsanını basanları kendilerinin de araştırdığını belirten Türkmen, “Demirtaş’ın okurlarının korsan baskıdan haberdar olması önemli. Okurun genel olarak kitaba ilgisini ve özel olarak da Selahattin Demirtaş’a duyduğu sevgiyi istismar eden bu duruma karşı tüm okurların duyarlı olması, korsana karşı durması gerekir” diye konuştu.


Kaynak: Gazete DuvaR

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.