Kadına şiddet durmuyor: ‘Başka erkek görmesin’ diye dikişi kendi attı

Eşine psikolojik ve fiziksel şiddet uygulayan veteriner hekim, evde kaza geçiren kadını kliniğine çağırdı ve erkek doktor dikiş atmasın diye kendisi dikiş attı.

Kadına şiddet durmuyor: ‘Başka erkek görmesin’ diye dikişi kendi attı
27 Temmuz 2020 Pazartesi 10:20

banner255

Eşine şiddet uygulayan veteriner hekim Ali K., evde kaza geçiren eşi Z.K.’yı kliniğine çağırdı ve erkek doktor dikiş atmasın diye kendisi dikiş attı.

Evliliğinin ilk yıllarından beri veteriner eşi Ali K. tarafından darp edilen Z.K., iddiaya göre eşinin zorlamaları sonucu kara çarşaf giymeye başladı. Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre evde geçirdiği bir kaza sonucu kesilen koluna sırf erkek doktor dikiş atmasın diye veteriner kliniğinde eşi tarafından yaraya dikiş atıldı.

KARA ÇARŞAF GİYDİRDİ

Z.K. veteriner olan Ali K. ile 2007 yılında evlendi. Ali K. evliliğin ilk yıllarından beri Z.K’ye şiddet uygulamaya başladı. İlerleyen yıllarda ise iddiaya göre Ali K. radikal İslamcı kişilerle dostluk kurmaya başladı. Bunun ardından Z.K.’nın fiziksel şiddet dışında psikolojik şiddet de görmeye başladığı öğrenildi. Ali K. önce Z.K’ye kara çarşaf giydirmeye çalıştı. Z.K. çarşafı giymeyi reddedince darp edildiği, mecbur kalınca da kara çarşafa giymek zorunda kaldığı aktarıldı.

Ali K. Kadının ağabeyinin evine gitmesine izin vermemeye, gidecekse de sadece 1 saat kalması koşuluyla izin vermeye başladığı belirtildi. Ali K., Z.K’nin ağabeyinin evinden 1 saatten fazla kalması halinde konuşulanların gıybete döneceğini ve bu durumun ise günah olduğunu iddia etti. Çocukları arasında da ayrım yapan Ali K. iddiaya göre kız çocuğunu değersiz görerek kız çocuklarına çok yüz verilmemesi gerektiğini savundu.

Yaşananların ardından evdeki davlumbazı temizlerken kolunu kestiği belirtilen Z.K bunu eşi Ali K.’ya haber verdi. Ali K., Z.K’yi kendisine ait veteriner kliniğine çağırdı. Burada Z.K’nin koluna dikiş attı. Ali K. bu durumu ise, “Bizim de doktordan farkımız yok. Aynı işi yapıyoruz. Başka bir erkek dikiş atmasın” diyerek açıkladı. Daha sonra ise yine yaşanan bir tartışma sonucu Ali K., Z.K’yi darp ederek dışarıya attı. Z.K. bu süreçte hamile olduğunu öğrendi.

DAVA DEVAM EDİYOR

Çocuklarıyla ailesinin yanına yerleşen Z.K’nin şikâyeti üzerine Ali K. hakkında Küçükçekmece 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “eşe karşı hakaret” , “yaralama”, “tehdit” suçlarından dava açıldı. Z.K’nin açtığı boşanma davası devam ediyor.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.