HDP Kadın Konferansı: Mücadelenin yol haritası belirlendi

HDP'nin 'Özgürlükte ısrarlı, mücadelede kararlıyız' başlığıyla gerçekleştirdiği 3. Kadın Konferansı'nda, kazanımlara yapılan saldırılara karşı 'ortak mücadele kararı alındı.

HDP Kadın Konferansı: Mücadelenin yol haritası belirlendi
20 Ocak 2020 Pazartesi 11:00

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) 'Özgürlükte ısrarlı, mücadelede kararlıyız' başlığıyla iki gündür sürdürdüğü 3'üncü Kadın Konferansı, tartışmalar, çözüm önerileri ve yeni dönemde kadın mücadelesinin yol haritasının belirlenmesiyle son buldu.  

Türkiye genelinden 400 kadının katılımı ile gerçekleşen konferansta dün Türkiye ve Ortadoğu’daki siyasal gelişmeler ile kadın mücadelesi ele alınmış, kadına şiddetin arttığı ve kadın kazanımlara dönük saldırıların yoğunlaştığı bir dönemin geride bırakıldığı üzerine tartışmalar yürütülmüştü. Dünkü oturumun sonunda ise kadınların enternasyonalist bir mücadele örmesine  ihtiyaç olduğu önerisi öne çıkmıştı.

DAHA ÇOK KADINA ULAŞMAK İÇİN...

Konferansın ikinci gününde de gün boyu tartışmalara devam edildi. Kadınlar 2020 yılında örgütlülük, mücadeleyi yükseltme ve kadın kazanımlarına karşı yapılan saldırılarda ortak mücadele yöntemlerini tartıştı.

Konferansın son gününde, 'kadın meclisinin önümüzdeki dönemde nasıl bir siyaset izleyecek', 'daha çok kadına ulaşmak için nasıl bir çalışma' ve 'kadınların nasıl ortaklaşması gerekiyor' gibi bir dizi sorunun etrafında tartışmalar yürütüldü, buna dair çözüm önerileri getirildi.

Konferansın ardından HDP'nin, önümüzdeki günlerde sonuç bildirgesinin kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. (M.A)


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.