Çınar’da askeri operasyon

Çınar’da askeri operasyon

Çınar’da askeri operasyon
31 Temmuz 2019 Çarşamba 15:48

banner255
Çınar ilçesine bağlı Yaprakbaş Mahallesi’ndeki askeri operasyonda bir kişinin yaşamını yitirdiği ileri sürülürken, 4 kişinin ise gözaltına alındığı belirtildi.
Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Yaprakbaş Mahallesi’ne yönelik dün akşam saatlerinde askeri operasyon başlatıldı. Mahalleden iki kilometre uzaklıkta saat 23.00 sıralarında yoğun silah seslerinin geldiği ve ardından bir kişinin yaşamını yitirdiği iddia edildi. 
4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Operasyon sırasında bölgedeki sondaj makinalarına bakmaya giden Mehmet Ruhi Bakır (27) ve Şemsettin Sunyar (45) ile Demirölçek Mahallesi’nde ise Halil Değer (40) ve Ekrem Değer’in (28) gözaltına alındığı öğrenildi. 
‘BİLGİ ALAMIYORUZ’
Yaşananlara ilişkin bilgi veren M. Ruhi Bakır’ın ağabeyi Mehmet Kerbela Bakır (40), gözaltına alınan kardeşi ve akrabası Şemsettin Sunyar ile birlikte 4 kişinin Çınar İlçe Jandarma Komutanlığında tutulduğunu söyledi. Bakır, Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği gizlilik kararından dolayı herhangi bir bilgi alamadıklarını kaydetti. Tanıkların beyanlarına göre kardeşinin yaralı olduğunu belirten Bakır, jandarmada kardeşi ile görüştürülmediğini ve durumuna ilişkin bilgi verilmediğini söyledi.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.