Bitlis'te 9 köyde sokağa çıkma yasağı

Bitlis merkeze bağlı 9 köy ve bağlı mezrada daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Kentte yasaklı köy sayısı 28'e yükseldi.  

Bitlis'te 9 köyde sokağa çıkma yasağı
03 Haziran 2020 Çarşamba 09:57

banner255

Bitlis merkeze bağlı 19 köy ve bağlı mezrada askeri operasyon gerekçesiyle uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ederken, 9 köy ve bağlı mezrada daha yasak ilan edildi. Bitlis Valiliği, gece saat 02:00’de başlayan yasağa ilişkin şu açıklamayı yaptı: "İl merkezi sınırlarındaki Doğruyol, Keklikdüzü, Bölükyazı, Kuşlu, Çayırbaşı, Çadırlı, Dereağzı, Yolcular ve Ilıcak köyleri ve mezraları bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu, barınma amaçlı sığınak ve barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde örgüt mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, bugün saat 02.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.”

19 KÖYDE YASAK 4'ÜNCÜ GÜNÜNDE 

31 Mayıs'ta kente bağlı Çobansuyu, Aşağıçobansuyu, Akgün, Kutlu, Güllüce, Dikme, Aşağıdikme, Yukarıdikme, Esenburun, Beşkaynak, Bayırlı, Kınalı, Uçankuş, Yarönü, Dursun, Aşağıyolak, Yukarıyolak, Aşağıkoçak, Çeltikli köy ve mezralarında ilan edilen yasak sürüyor. 


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.