2 yerleşim yerinde karantina süresi uzatıldı

Derik'e bağlı Kovalı (Endewl) Mahallesi ve bağlı Tepecik Mezrası'nda koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan karantina süresi bir hafta uzatıldı.

2 yerleşim yerinde karantina süresi uzatıldı
22 Nisan 2020 Çarşamba 13:24

Mardin'in Derik ilçesine bağlı Kovalı (Endewl) Mahallesi ve bağlı Tepecik (Heramîye) Mezrası'nda, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 8 Nisan'da uygulamaya sokulan ve bugün sona ermesi beklenilen karantina süresi uzatıldı. Mahallede yapılan anonslarla karantina sürecinin bir hafta daha uzatıldığı duyuruldu. Karantina sürecinde bölgede kontrol noktası kuran askerler, her iki yere giriş ve çıkışlara izin vermiyor. Söz konusu mahalle sakinlerinden 15 kişi şu an çeşitli hastanelerde koronavirüs şüphesiyle karantina altında tutuluyor. 

BİR CAN KAYBI

3 bin 200 civarında kişinin yaşadığı mahalle ve mezra, İstanbul'a çalışmaya giden 200 kişinin salgın sonrası geri dönmesi üzerine karantina altına alınmıştı. Mahallede yaşayan 2 çocuk babası Nurettin Çınar da geçtiğimiz günlerde Kovid-19'dan kaynaklı hayatını kaybetmişti. 

8 YER KARANTİNA ALTINDA

Mardin genelinde şimdiye kadar salgın nedeniyle Kızıltepe'nin Eymirli (Tibyad), Artuklu’nun Ahmetli (Qesra Ehmed), Yardere (Qurdîsê) ve Bağlıca (Gundê Bernîşt), Derik'in Kovalı (Endewl) Mahallesi ve bağlı Tepecik (Heramiyê) Mezrası, Mazıdağı'n Gümüşyuva (Deramatine) ve Savur'un Yeşilalan (Barman) mahalleleri farklı tarihlerde karantinaya alındı. Mahallelerdeki karantina uygulaması halen sürüyor.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.