Yargıtay üyesinden İHD’yi hedef gösteren paylaşım

Hakim ve savcılara 'bilişim suçları' dersi veren Yargıtay üyesi, İHD'yi hedef gösterdi.

Yargıtay üyesinden İHD’yi hedef gösteren paylaşım
06 Kasım 2020 Cuma 13:29

banner225

Türkiye Adalet Akademisi'nde hakim-savcı adaylarına 'bilişim suçları' dersleri veren Yargıtay Üyesi İdris Ünal, Türkiye’nin en köklü hav ve hukuk kuruluşlarından bir olan İnsan Hakları Derneği’ne (İHD) sosyal medyada hedef gösterdi. Bu yoruma yurttaşlardan tepki gecikmedi.

İHD’nin dün açıkladığı “2020 Yılı İlk 10 ayında Baskı ve Tehdit Yöntemleri ile Ajanlaştırma Dayatması ve Kaçırmalara Dair” raporunu haberini resmi Twitter hesabından paylaşan Deutsche Welle Türkçe sitesinin gönderisinin altına yorum yapan Ünal, “PKK hakları derneği olarak isim değiştirseler daha bir anlamlı olurdu” ifadelerini kullandı.

TEPKİ GELDİ
 
Yargıtay üyesinin bu yorumuna sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

İDRİS ÜNAL KİMDİR?
 
1973 yılında Sivas/Şarkışla’da doğdu. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1999 yılında Cumhuriyet Savcısı olarak Malatya/Kale’de göreve başladı. Sırasıyla Kastamonu/Şenpazar, Artvin/Borçka, Niğde ve Gebze Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı. 2014 – 2017 yılları arasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı “Bilişim Suçları ve Anayasal Suçlar Bürolarında” Cumhuriyet Savcılığı görevinde bulundu. 16 Kasım 2017 tarihinden itibaren Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olarak görev yapan Ünal, Türkiye Adalet Akademisi'nde hakim-savcı adaylarına “Bilişim Suçları” dersleri veriyor. Ünal, 16 Temmuz 2018’de Yargıtay üyeliğine seçildi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.