Yargıtay'a dilekçe vermek isteyen ailelere müdahale

Ölüm orucunda bulunan Ebru Timtik, Aytaç Ünsal, Didem Akman ve Özgür Karakaya için Yargıtay'a dilekçe vermek isteyen TAYAD üyelerine polis müdahale etti, 5 kişi gözaltına alındı.

Yargıtay'a dilekçe vermek isteyen ailelere müdahale
20 Temmuz 2020 Pazartesi 15:18

banner225

 Halkın Hukuk Bürosu (HHB) üyesi avukatlar Ebru Timtik ile Aytaç Ünsal ve müvekkilleri Didem Akman ve Özgür Karakaya’nın tutuklu bulundukları cezaevlerinden “adil yargılanma” talebiyle başlattıkları ölüm orucuna ilişkin Yargıtay'a dilekçe vermek isteyenlere polis müdahale etti.

Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (TAYAD) üyeleri, saat 13.00'de Yargıtay'a dilekçe vermek istedi. Ancak TAYAD'lılara Kumrular sokakta polis müdahale etti. TAYAD üyesi 5 kişi gözaltına alındı.

TAYAD üyeleri 16 Temmuz Perşembe günü ölüm orucundaki avukatlar ve müvekkillerinin taleplerinin kabul edilmesi için İstanbul'dan Ankara'ya yürümeye başladı. TAYAD'lılar yürüyüş boyunca 5 kez gözaltına alındı. Yürüyüşlerinin Bursa ayağında gözaltına alınan Musa Aslan, Hasan Öktem, Hasan Kocaman, Ali Dilmen, Yıldız Turan, Berkay Köroğlu ve Didem Akman'ın annesi Zülfiye Akman hala gözaltında.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.