Sibel Ünli için 'telefonunu satsaydı' diyen kişi kendi telefonunu satacak

Sibel Ünli için 'Komünistin biri kendine destek olacak kimse olmadığı için intihar etmiş' paylaşımında bulunan Umurcan Görür adlı kişi bulduğu işten daha mesai başı yapmadan atıldı.

Sibel Ünli için 'telefonunu satsaydı' diyen kişi kendi telefonunu satacak
06 Ocak 2020 Pazartesi 17:40

20 yaşındaki İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli’nin intiharı ve hayatına son vermeden önce sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile en çok konuşulan konular arasına girdi.

Tekno Safari'nin haberine göre Sibel Ünli’nin intiharı hakkında sosyal medyada paylaşım yapan bir kullanıcı, Bitaksi’de başlayacağı inden paylaşımı nedeniyle kovuldu.

Genç kadının yakın dönemde sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda “Bir liraya karnımı doyurabilir miyim? Yemekhane kartımda sadece 1 liram kalmış” ifadeleri dikkat çekti. 

Sosyal medya hesabında Sibel Ünli hakkında sosyal medyada “Komünistin biri kendine destek olacak kimse olmadığı için intihar etmiş, attığı twit 1 lira ile yemek yer miyim, attığı alet akıllı telefon. parasız kaldığı için intihar edeceğine kendisine yemek alacak arkadaşları da yok ailesi de, telefonu satıp karnını doyurabilirdi…” yorumunu yapan Umurcan Görür, kısa süre sonra işe başlamak üzere olduğu Bitaksi’den gelen haber ile işe alımının iptal edildiğini öğrendi.

Bunun üzerinden sosyal medyada bir video yayınlayarak “Daha işe başlamadan kovuldum @bitaksi” mesajıyla Bitaksi’ye ve kararına tepki gösteren Görür, attığı Tweet’in arkasında durarak kendini savundu. Attığı tweet ve yayınladığı video kısa sürede sosyal medyada yayılan Görür, daha sonra hesabını gizliye aldı.

Öte yandan Bitaksi hesabından yaptığı paylaşımda, “İlgili tweeti atan kişiye geçen ay iş teklifi yapılmış ama henüz işe başlamamıştır. Şirket kültürümüze uyuşmayan tarzda hareket eden bu şahıs ile iş ilişkimiz başlamadan bitmiştir” denildi.

SİBEL ÜNLİ İLE İLGİLİ SOKAK RÖPORTAJI:


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.