Metiner'in 'Reise operasyon çekiliyor' dediği dizi 'Yalnız Kurt', yayından kaldırıldı

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Yalnız Kurt isimli dizi için 'Reis'e ve hükümetimize siyasi operasyon çekiliyor' demişti. Bugün de yayından kaldırıldığını duyurdu.

Metiner'in 'Reise operasyon çekiliyor' dediği dizi 'Yalnız Kurt', yayından kaldırıldı
17 Haziran 2022 Cuma 10:05

Osman Sınav imzalı Yalnız Kurt dizisi için eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner "Reis'e ve hükümetimize siyasi operasyon çekiliyor" demişti. Metiner bugün yaptığı açıklamada dizinin yayından kaldırıldığını duyurdu.

Kısa Dalga'da yer alan habere göre, Metiner daha önce de dizi için, Barzani ve Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi ile ilgili geçen ifadeler nedeniyle dizinin yayınına son verilmesi için girişimlerde bulunduklarını söylemişti.

Son açıklamasında dizinin sezon finali yaptığını ifade eden Metiner şunları söyledi:

“Yayından kaldırıldı. Biz gerekli tepkiyi gösterdik. Irkçı, faşist zihniyetle, kararlı bir şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin gayrimeşru ilan edilmesini hiddetle ve şiddetle kınadık kınamaya da devam edeceğiz. Erbil Yönetimi bizim kardeş bildiğimiz bir yönetimdir. Hükümetimiz ile Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi arasında kardeşlik ilişkisi var. Biz Erbil’i kendimizden biliriz, canımızın bir parçası biliriz. O dizide Kürtlerin tahkir edilmesi hepimizi derinden yaralamıştır. Bu sadece Irak Kürdistan Bölgesine yönelik bir operasyon değil aynı zamanda AK Partimizin, hükümetimizin siyasi misyonuna da yönelik yapılmış bir sabotajdır ve dizi üzerinden Türk-Kürt kardeşliği sabote edilmek istenmiştir.

'SÖZ KONUSU KANAL HÜKÜMETİMİZİ DESTEKLEYEN BİR KANAL'

Biz Türk Kürt kardeşliğini savunan bir partiyiz. O yüzden şiddetle tepkilerimizi koyduk ve dizi sezon finali ile yayından kaldırıldı. Hükümetimiz de son derece rahatsız, partimiz de son derece rahatsız. Söz konusu kanal hükümetimizi destekleyen bir kanal. Ama burası demokratik bir ülke. Hükümetimiz dizilerde hangi sahnelerin oynayacağını bilmez ve bununla da ilgilenmez. Zannedersem bu paket olarak teslim edilen hiçbir yerine karışılmadan verilen bir dizi. Bir sonraki bölümünde çok daha iğrenç şeyler yayınlandı. Dolayısıyla ben televizyondaki arkadaşlarımızın iyi niyetinden kuşku duyuyorum. Biz bu düşmanca, ırkçı dili asla kabul etmiyoruz, kabul edemeyiz. Kendilerini uyardığımız halde buna rağmen yayınlamaları televizyon yönetiminin iyi niyetinden kuşkulanmamızı beraberinde getirdi. Ama bunun partimizle AK Parti hükümetimizle asla bir alakası yoktur.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.