Mehmet Metiner'den Yeni Akit'e 'Pervin Buldan' tepkisi: "Biz bu değiliz"

AKP'li Mehmet Metiner, Yeni Akit Gazetesi'nin HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın babasının ölümüyle ilgili haberinde kullandığı nefret söylemine tepki gösterdi.

Mehmet Metiner'den Yeni Akit'e 'Pervin Buldan' tepkisi: "Biz bu değiliz"
10 Temmuz 2022 Pazar 09:41

banner255

AKP eski milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, babasını yitiren HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan hakkında Yeni Akit'in yaptığı habere tepki gösterdi. 

Twitter hesabından açıklama yapan Metiner, "Pervin Buldan üzerinden babasının ölümüne laf edenler durdukları yeri bin kez düşünmelidirler. Buldan’a başsağlığı dilememek ayrı bir şey, bir insanın ölümü üzerinden tepinmek ayrı bir şey. Buldan’ın başkasının ölümüne saygısı yok diye bizim de mi olmamalı? Biz bu değiliz" dedi.

BAŞSAĞLIĞI

Metiner daha sonra bir mesaj daha yayımlayarak Buldan'a başsağlığı diledi. Metiner'in mesajında şu ifadeler yer aldı:

"Hiç bir baba evladından dolayı yargılanamaz, suçlanamaz. Her babanın ölümü acıdır. Buldan’ın başkasının acısına saygısı olmayabilir. Ama bizim herkesin acısına saygımız olmalı. Bizim farkımız bu. Halis Yüzer’e rahmet, acılı ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum."

Yeni Akit, Buldan’ın babasının ölüm haberini “Terör sevici Pervin Buldan'ın babası öldü!” başlığıyla duyurmuştu. 

NE OLMUŞTU 

Yeni Akit gazetesi, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın babasının ölüm haberini “Terör sevici Pervin Buldan'ın babası öldü!” başlığı ile duyurdu. Akit’in başlığı sosyal medyada eleştirildi.

“Terör sevici Pervin Buldan'ın babası öldü!” başlıklı haberde, “Terör sevici HDP'li Pervin Buldan'ın babası Halis Yüzer, geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın 78 yaşındaki babası Halis Yüzer öldü. İstanbul Silivri'de geçirdiği kalp krizi sebebi ile hastaneye kaldırılan terör sevici Buldan'ın babası Yüzer, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yüzer'in cenazesinin yarın kaldırılacağı öğrenildi.” ifadesi kullanıldı.

Kaynak: +gerçek 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.