Malatya Öğretmenevi İnsan hakları paneline salon verilmedi

İHD'nin Malatya'da İnsan Hakları Haftası nedeni ile düzenlemek istediği panel, öğretmenevi yönetiminin salon engeline takıldı.

Malatya Öğretmenevi İnsan hakları paneline salon verilmedi
15 Aralık 2018 Cumartesi 14:21

İnsan Hakları Derneği (İHD) Malatya Şubesi'nin İnsan Hakları Haftası nedeniyle düzenlemek istediği panel, öğretmenevi yönetiminin engeline takıldı. Konuya dair şube binasında toplantı düzenleyen İHD yönetmi, öğretmenevi yönetiminin salonunu vermekten son dakikada vazgeçmesini protesto etti. 

Açıklama yapan İHD Yöneticisi Melhi Kop, 2 ay öncesinden "Türkiye'de demokrasi ve insan hakları" adlı bir panel kararı aldıklarını, bugün düzenleyecekleri panele Gazeteciler Şirin Payzın ve Levent Gültekin ile İnsan Hakları Savunucu Raci Biliciyi davet ettiklerini ifade etti. Öğretmenevinin konferans salonunun panel için kiralandığını belirten Kop, "Etkinliğimizi valilik ve emniyete de bildirdik. Ancak öğretmenevi yönetimi son anda 2 ay önce kiralanan salonu 'Size salonu vermeyiz' diyerek engel çıkardı. Bu gösteriyor ki demokrasi ve insan haklarından bahsedilmesine bile tahammül gösterilmiyor. Engelleme ve baskılara karşı insan hakları, barış ve demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz" dedi.   


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.