Mahfi Eğilmez'den hükümete açık mektup: Yasa gerekiyorsa yasa, para gerekiyorsa para

Ekonomist Mahfi Eğilmez, hükümete açık bir mektup kaleme aldı. Koronavirüs salgınıyla mücadelede 'iki konuda acil düzenleme' yapılması gerektiğine dikkat çeken Eğilmez, "Yasa gerekiyorsa yasa, para gerekiyorsa para, malzeme gerekiyorsa malzeme. Bu önerilerin sokağa çıkma yasağıyla tamamlanması gerektiğini de vurgulayayım" ifadesini kullandı.

Mahfi Eğilmez'den hükümete açık mektup: Yasa gerekiyorsa yasa, para gerekiyorsa para
29 Mart 2020 Pazar 15:20

banner225

Eski Hazine Müsteşarı ekonomist Mahfi Eğilmezhükümete açık bir mektup kaleme alarak koronavirüs salgınıyla mücadelede 'iki konuda acil düzenleme' yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Eğilmez', sosyal medya hesabından paylaştığı açık mektupta şu ifadelere yer verdi:

'Öneriler sokağa çıkma yasağıyla tamamlanmalı'

"Bugün Türkiye’yi ayakta tutabilmek için öncelikle iki konuda düzenleme yapmaya ve hemen uygulamaya geçirmekte acil ihtiyaç var:

1) Kendi yaşamlarını toplum için hiçe sayarak gece gündüz çalışan bütün sağlık personeline her türlü desteği madden ve manen vermekti, onlara yönelik şiddeti önlemek için gereken her şeyi yağmak.

2) İş yeri kapatıldığı için geliri kesilen, üretim durduğu için ürettiğini satamayan, ihtiyaçlarını karşılayamayan, borçlarını ödeyemeyen insanlarımıza maddi destek vermek. Bugün hiçbir konu bunlardan daha önemli değil.

Bugün artık kaç kişiyi, kaç iş yerini, kaç üreticiyi kaybedeceğimizi konuşmaktan çok kaçını kurtarabileceğimizi düşünme zamanı. İş işten geçmeden gerekeni yapmalıyız. Yasa gerekiyorsa yasa, para gerekiyorsa para, malzeme gerekiyorsa malzeme. Bu önerilerin sokağa çıkma yasağıyla tamamlanması gerektiğini de vurgulayayım. Hemen bugün."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.