Leyla Güven'den Ramazan Bayramı çağrısı

DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, koronavirüs tehditlerinin devam ettiğini hatırlatarak, “Ramazan Bayramı’nda ziyaretler yerine, telefon görüşmelerini tercih edelim. Evlerden çıkmayalım, tedbirlerimizi alalım" çağrısında bulundu. 

Leyla Güven'den Ramazan Bayramı çağrısı
17 Mayıs 2020 Pazar 15:48

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven, koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, sosyal medya hesabından videolu mesaj yayınladı. Salgın tehdidinin devam ettiğini hatırlatan Güven, Ramazan Bayramı’nda da önlemlerin sürdürülmesi gerektiğinin altını çizdi. Güven, “Değerli halkımız; koronavirüs tehdidi devam ediyor. Son iki ayda çok sayıda insanımız yaşamını yitirdi. Kürdistan’da vaka sayısında artış yaşanıyor. Şırnak’ta 80 pozitif var. Diyarbakır’da bir mevlit sonrası 37 yeni pozitif vaka tespit edildi. Salgın Kürdistan’da her gün yayılıyor. Devlet Kürdistan’da gerekli tedbirleri almıyor” dedi. 

‘KENDİ TEDBİRLERİMİZİ ALALIM’

Halkın salgına karşı kendi tedbirlerini alması ve dayanışma içerisinde olması gerektiğini vurgulayan Güven, “Kendimize, çevremize dikkat edelim, kendi kendimize sahip çıkalım, herkese gerekli uyarılarda bulunalım. Hem Kardeş Aile Kampanyası’na sahip çıkalım hem de virüsün yayılmaması için dikkatli olalım. Önümüzde Ramazan Bayramı var. Bayram arifesinde ziyaretler yapmaktan kaçınalım. Ziyaretler yerine telefon ve görüntülü aramalarla bir birimizin bayramını kutlayalım. Evlerden çıkmayalım. Salgın yayılmaya devam ederse, çoğu insanımızı kaybedeceğiz. Artık yüreklerimiz ölümü kaldırmıyor. Tedbir ve önlemlerimizi alalım” çağrısında bulundu. 


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.