Kızılay para aktarma krizinden sonra şimdi de 'cinsel istismar' ile gündemde

Kızılay söz konusu olayla iligli olarak açıklama yaptı.

Kızılay para aktarma krizinden sonra şimdi de 'cinsel istismar' ile gündemde
01 Şubat 2020 Cumartesi 16:54

banner255

Başkentgaz'ın Kızılay üzerinden Ensar Vakfı'na yaklaşık olarak 8 milyon dolar aktarması krizi devam ederken Kızılay şimdi de 'cinsel istismarla' gündemde.

Kızılay, Beypazarı Temsilcisi Ahmet Kavas'ın "yüz kızartıcı bir suça karıştığını" gerekçesiyle görevine son verildiğini açıkladı. Kavas'ın iki gence cinsel saldırıda bulunduğu bilinirken, Kızılay, "Anında görevine son verilerek hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur" dedi.

Kızılay'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"2010 tarihinde Türk Kızılay Beypazarı Şube Başkanlığı’na seçilen 2018 yılında Genel Merkez Yönetim Kurulu kararıyla şubesi kapatılarak faaliyetlerine temsilcilik düzeyine düşürülen Ahmet Kavas’ın yüz kızartıcı bir suça karıştığı bilgisi alınmış anında görevine son verilerek hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

Hiçbir şekilde affedilemez bu insanlık dışı olaydaki failin en ağır şekilde cezalandırılması için yasal süreci de yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Odatv'nin aktardığına göre Ahmet Kavas, Beypazarı’nda Kızılay Temsilciliğinin yanı sıra Fatih Camii imamı olarak görev yapıyor. Beypazarı Belediye Gençlikspor’un da başkanı olan Ahmet Kavas, geçen gün tutuklandı.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.