Kılıçdaroğlu: 18 yılda Eğitim Bakanı ve politikaları değişiyorsa sorun var demektir

'18 yılda Eğitim Bakanı ve eğitim politikaları değişiyorsa bir sorunumuz var demektir.'

Kılıçdaroğlu: 18 yılda Eğitim Bakanı ve politikaları değişiyorsa sorun var demektir
18 Ocak 2020 Cumartesi 12:00

banner225

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Eğitim Çalıştayı'nda eğitim sistemindeki sorunlara ilişkin açıklama yapıyor.

"18 yılda Eğitim Bakanı ve her bakanla birlikte eğitim sistemi değişiyorsa bir sorunumuz var demektir" diyen CHP lideri, 4+4+4 sisteminin eğitimciler arasında, MEB'de, Bakanlar Kurulu'nda tartışılmadan uygulamaya sokulduğunu söyledi.

"Böyle bir eğitim sistemi olabilir mi? Aklın mantığın alamayacağı bir şey. Bütün öğretmenlerin karşı çıkması gerekirdi" diyen Kılıçdaroğlu, aynı görüşte olmayan insanların çocuklarının eğitimlerinin de düşünülmesi gerektiğini belirterek söz konusu sorunlar konusunda öğretmenlere yüklendi. 

CHP liderinin konuşmasından öne çıkan bölümler şöyle:

"-Bir öğretmen kolay yetişmiyor. Öğretmen farklı düşündü diye Kanun Hükmünde Kararname ile görevden alınıyor. Böyle demokrasi olmaz.

-Yükseköğretim, yurt problemi 18 yıldır çözülemedi. Yurt yapmak pahalı bir şey değil. 1 yılda biter bu sorun. Bu bile yapılmıyor. Yanlış siyasi tercihler nedeniyle. 

-Finlandiya'da kişi başına gelir artmamasına rağmen sorun nerede eksik nerede tartışıyorlar, sorunun eğitimden kaynaklandığını görüyorlar ve eğitimde reform yapıyorlar. Bugün Finlandiya'da kişi başına düşen milli gelir Avrupa'daki birçok ülkeyi aştı."


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.