Kayyımla görüşmek isteyen kadınlar belediyeye alınmadı

Mahallelerinde bulunan kireç fabrikası nedeniyle oluşan hava kirliliğine ilişkin Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyımı ile görüşmek isteyen kadınlar, belediyeye alınmadı.

Kayyımla görüşmek isteyen kadınlar belediyeye alınmadı
26 Ekim 2020 Pazartesi 14:17

Mardin'in Artuklu ilçesi İstasyon Mahallesi’nde çok sayıda kadın, mahallede yıllardır üretim yapan Şakir Nuhoğlu'na ait Nuhoğlu Kireç Fabrikası’nın filtre takmaması sonucu meydana gelen çevre ve hava kirliliğine ilişkin belediye kayyımı olan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ile görüşmek istedi.  Ancak belediyenin önüne gelen kadınlar, "Vali burada değil, randevu olmadan da görüşemezsiniz" diyen polisler tarafından belediye binasına alınmadı.  Jinnews’in haberinde, yarım saat boyunca kapıda kalan kadınların, kimseyle görüştürülmeden belediye önünden ayrıldığı belirtildi. 

‘ÇOCUKLARIM ASTIM HASTASI'

Duruma tepki gösteren Emine Barık, "Üç yıldır aynı şekilde herkesle görüşmek için gidip geliyoruz. Ama kimse derdimize bir çare bulmuyor. Bu kireç fabrikası yüzünden akşamları dışarı bile çıkamıyoruz. Çocuklarımın hepsi astım olmuş. Rahat bir şekilde nefes bile alamıyoruz. Bir filtre takılsın diye gelip Vali ile görüşelim dedik ama kimse bizle görüşmedi, randevu almamız gerekiyormuş. Nefes almamaya devam edelim" dedi. 

Belediye önünde bekleyen kadınları polis ayrıca,  "Burada neden çekim yapıyorsunuz amacınız nedir" diyerek engellemeye çalıştı.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.