İki asker hayatını kaybetti

Askerleren biri Irak'taki Başika üssünde nöbet esnasında sivrisinek ısırmasından kaynaklanan Batı Nil Virüsü enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti.

İki asker hayatını kaybetti
22 Aralık 2019 Pazar 09:12

banner225

19 Aralık'ta Hakkari Çukurca bölgesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan asker, hayatını kaybetti.

Bir asker de üs bölgesinde sivisinek ısıtması sonucu bulaşan "Batı Nil Virüsü" hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. 

Her iki olayla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle: 

"- 19 Aralık 2019 tarihinde Hakkâri Çukurca bölgesinde EYP patlaması sonucu yaralanan bir kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 21 Aralık 2019 tarihinde şehit olmuştur.

- Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.

-Başika Üs bölgesinde nöbet esnasında sivrisinek ısırmasından kaynaklanan Batı Nil Virüsü enfeksiyonu ile rahatsızlanan bir kahraman silah arkadaşımız, 12 Eylül 2018 tarihinden bu yana yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 21 Aralık 2019 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz"

Kuşlardan sivrisinek ısılığı ile insana bulaşan Batı Nil Virüsü nedeniyle geçen aylarda bir kadın da Tekirdağ'da hayatını kaybetmişi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.