Hrant Dink katledilişinin 12'nci yılında anılıyor

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, katledilişinin 12’nci yılında vurulduğu yerde binlerce kişi tarafından anılıyor.

Hrant Dink katledilişinin 12'nci yılında anılıyor
19 Ocak 2019 Cumartesi 16:10

banner225

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, katledilişinin 12’nci yılında vurulduğu yerde anılıyor. Şişli'ye bağlı Halaskargazi Caddesi üzerindeki Agos Gazetesinin eski binası önünde yapılan anmaya Dink’in ailesi yanı sıra yüzlerce kişi katıldı. Agos gazetesi binasına “Adalet istiyoruz. Hrant 12”, “Vazgeçmiyoruz Ahparig!” ve “Hrant için adalet için” pankartları asıldı. 

YOLLAR POLİSLER TARAFINDAN KAPATILDI

Anmanın yapıldığı alana çıkan yollar polislerce kapatıldı. Araç geçişlerine kapatılan yollardan yurttaşlar, ellerinde “Hrant için adalet için”, “Yaşasın işçilerin dayanışması, halkların kardeşliği”, “Hepimiz Hrant’ız”  dövizleri ile Dink’in fotoğrafları taşınarak alana girdi. 

ERMENİCE AĞITLAR YÜKSELDİ 

Dink'in vurulduğu gazete binası önünde mum ve karanfiller bırakılırken, Ermenice ağıtlar seslendirildi. Agos Gazetesi eski binasının önünde sık sık “Faşizme inat kardeşimsin Hrant”, "Savaşa hayır barış hemen şimdi", "Öldür diyenler yargılansın", "Katilleri koruyan cinayete ortaktır", "Katil devlet hesap verecek" sloganları atıldı.

'BARIŞ İÇİN MÜCADELE EDENLER YANYANA'

Hrant'ın arkadaşlarından gazeteci Bülent Aydın, gazetenin eski binasının penceresinden "Vazgeçmiyoruz Ahparig!” diye seslendi. Dink'in faillerinin bulunması için mücadele edeceklerini vurgulayan Aydın, “Hrant hala bu kaldırımda yatıyor ve biz onun için buradayız” dedi.

Anma yurttaşların toplanması ile devam ediyor. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.