'Gözaltındaki avukatların serbest bırakılması için para istendi' iddiası

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 11 Eylül'de bazı avukatların, soruşturma ve kovuşturmaları yönlendirdiği iddiasıyla soruşturma başlatmıştı

'Gözaltındaki avukatların serbest bırakılması için para istendi' iddiası
21 Eylül 2020 Pazartesi 10:15

banner255

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk GergerlioğluAdalet Bakanlığı'na gözaltına alınan avukatların serbest bırakılmalar için para talep edildiği iddialarını gündeme taşıdı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan HDP’li vekil, *Gözaltındaki avukatların serbest bırakılması için para istendiği iddiaları var!!! Ne [email protected]_bakanlik Hem avukatlık yaptıkları için 10 gündür gözaltında tut hem de bu iddiaların üstüne gitme, olacak iş mi? Kim, ne yapmak istiyor?” diye sordu.

Söz konusu iddiayı İstanbul Barosu’ndan bir avukat gündeme getirdi. İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi’nden Enes Kabadayı @enskbdy adlı hesabından yaptığı paylaşımda “Avukatların serbest bırakılması için fidye isteniyor, daha ne kadar sessiz kalacaksanız?” diye yazdı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 11 Eylül'de bazı avukatların, soruşturma ve kovuşturmaları yönlendirdiği iddiasıyla soruşturma başlatmıştı. 

Savcılık, yaklaşık bir yıldır süren teknik takibinin ardından operasyon için harekete geçerek, “FETÖ"nün avukatlık yapılanmasında yer aldığı öne sürülen 60 şüpheli hakkında gözaltı kararı vermişti.

Hakkında yakalama kararı verilen şüphelilerden 53’ünün Ankara’da olduğu ve toplam 45 kişinin gözaltına alındığı bildirilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.