Engin Özkoç'tan Erdoğan'a yanıt: Tehditlerinden korkmuyoruz

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'u hedef aldı.

Engin Özkoç'tan Erdoğan'a yanıt: Tehditlerinden korkmuyoruz
20 Kasım 2019 Çarşamba 16:35

Erdoğan, Özkoç'a yönelik "Ahlaksız edepsiz bir şekilde davranan CHP'nin yetkilileri var. Kimse kusura bakmasın biz bu ahlaksızlara bu edepsizliklere pirim verecek durumda değiliz. Bayan grup başkanvekilimize bu şekilde saldıracak olan edepsizlere parlamentonun gereken cevabı vermesi lazım. Cezasa ceza vermesi lazım" ifadelerini kullandı.

ENGİN ÖZKOÇ: SİZİN TEHDİTLERİNİZDEN ZERRE KADAR KORKUMUZ YOK

Özkoç, Erdoğan'ın açıklamalarına Meclis'te düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi.

Özkoç, "Biz Cumhuriyet'imizin ve partimizin önceki genel başkanlarının sonuna kadar arkalarında dururuz. Çünkü onlar sizin gibi yapmadılar. Emperyalizme karşı yeri geldiğinde Kıbrıs'ta gereğini yaptılar. Böyle bir insana karşı Türkiye Büyük Millet Meclis'inde laf söyletmeyiz. Siz şimdi diyorsunuz ki milletvekillerinize: Bu grup başkanvekiline gereğini yapın. Sizin tehditlerinizden zerre kadar korkmuyoruz. İş dünyasını, işçi, doktorları, öğretmenleri tehdit ediyorsunuz. Milletevekillerini tehdit noktasına kadar geldiniz. Sizin tehditlerinizden zerre kadar korkmuyoruz. Ne gerekiyorsa elinizden geleni yapın. Biz vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için bu ülkede mücadele veren devlet adamlarımıza söz söyletmeyiz" diye konuştu


Kaynak: Cumhuriyet

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.