Diyanet'ten cinsel istismardan tutuklanan tarikat şeyhi hakkında açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı, çocuğa cinsel istismardan tutuklanan tarikat şeyhi hakkında yaptığı açıklamada, 'Herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz' ifadelerini kullanıldı.

Diyanet'ten cinsel istismardan tutuklanan tarikat şeyhi hakkında açıklama
03 Eylül 2020 Perşembe 17:12

banner255

Diyanet İşleri Başkanlığı, Sakarya'da 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'a ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz" denildi.

 
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, önceki gün bir ilçemizde yaşandığı medyaya yansıyan ve bir çocuğumuzun istismarı söz konusu olan vahim olayı yakından takip etmekteyiz. Yargıya intikal eden bu olayın adli mercilerce en kısa zamanda tüm yönleriyle aydınlatılacağına ve hak ettiği en ağır cezanın verileceğine olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle, şu hususları hatırlatmayı bir vazife olarak görüyoruz;

Allah’ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz."

Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nusrullah'ın, 12 yaşındaki bir çocuğu cinsel istismara maruz bıraktığı görgü tanıklarının ve diğer öğrencilerin ifadeleri sonrasında ortaya çıkmıştı. Tarikatçılar, çocuğun babasını darp etmiş, baba ile tarikat şeyhi arasındaki telefon konuşmaları ortaya çıkmıştı.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.