Demirtaş: İktidarın emrindeki yargının verdiği cezayı da tehditlerini de tanımıyorum

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nin kendisi hakkındaki hapis cezasının onanmasına tepki gösteren Selahattin Demirtaş, “İktidarın emrindeki yargının verdiği cezayı da tehditlerini de tanımıyorum.” dedi.

Demirtaş: İktidarın emrindeki yargının verdiği cezayı da tehditlerini de tanımıyorum
04 Aralık 2018 Salı 20:16

banner255

AİHM tarafından tutukluluğu hukuksuz bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'li Sırrı Süreyya Önder ile birlikte  'silahlı terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla yargılandıkları davada hükmün kesinleşmesine tepki gösterdi. “İktidarın emrindeki yargının verdiği cezayı da tehditlerini de tanımıyorum” diyen Demirtaş, “Beni ve arkadaşlarımı sadece bedenen içeride tutmayı başarıyorsunuz. Geri kalan her şeyi de kaybediyorsunuz. İki yıldır içerideyiz, HDP olarak biz büyüyoruz, siz küçülüp zavallılaşıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın Twitter hesabından paylaşılan mesajlar şöyle:

“Yapın, ‘yapmayın’ demiyorum da bu kadar aleni, acemice ve kepazece yapmayın böyle. İktidarın emrindeki yargının verdiği cezayı da tehditlerini de tanımıyorum. Beni ve arkadaşlarımı sadece bedenen içeride tutmayı başarıyorsunuz. Geri kalan her şeyi de kaybediyorsunuz.

BİZ BÜYÜYORUZ, SİZ KÜÇÜLÜP ZAVALLILAŞIYORSUNUZ

İki yıldır içerideyiz, HDP olarak biz büyüyoruz, siz küçülüp zavallılaşıyorsunuz. Faşizme karşı direnmeye devam edecek ve kazanacağız. Suç işleyen tüm yargıçlar bir gün yargıya hesap verecekler. Bizi teslim alamazsınız. Bize diz çöktüremezsiniz. Bütün halkımız partisinin etrafında kenetlenmeli, moralle, inançla ve kararlılıkla her yerde faşizmi geriletmek için direnmelidir. Herkese yürek dolusu selamlar, Mücadeleye devam...”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.