DBP PM Üyesi Demirhan'a para karşılığı ajanlık dayatıldı

DBP PM Üyesi Demirhan'a para karşılığı ajanlık dayatıldı

DBP PM Üyesi Demirhan'a para karşılığı ajanlık dayatıldı
06 Temmuz 2019 Cumartesi 09:34

banner255

DBP PM Üyesi Erol Demirhan, telefonda kendisini "istihbaratçıyım" diyerek tanıtan kişi tarafından ajanlaştırma dayatmasına maruz kaldı. Demirhan, arayan kişinin kendisine, "Sizdeki bilgilere karşılık bizdeki para. Siz bize bilgi verin. Biz size istediğiniz parayı verelim" dediğini aktardı.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Parti Meclis (PM) Üyesi Erol Demirhan’a, telefonda kendisini "istihbaratçıyım" diyerek tanıtan kişi tarafından ajanlaştırma dayatıldı. Dayatmayı kabul etmeyen Demirhan, İnsan Hakları Derneği (İHD) Adana Şubesi'ne başvurdu. Demirhan, avukatı aracılığıyla kendisini arayan şahıs hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacak.
‘YÜZ YÜZE GÖRÜŞELİM’ DAYATMASI
Demirhan, 5 Temmuz öğlen saatlerinde 0531...hatlı numaradan arayan kişinin kendisini "istihbaratçı" olarak tanıttığını söyledi. Demirhan, arayan kişinin kendisine, "Erol bey merhabalar. Ben istihbarattan. Sizle yüz yüze görüşmek istiyoruz. Sizi biliyoruz. Ne iş yaptığınızı ve neyle uğraştığınızı biliyoruz. Vatan, millet, Sakarya edebiyatını bir tarafa bırakalım. Siz haklılığına inandığınız bir mücadele yürütüyorsunuz. Sizi bu noktada ikna etme çabasında değiliz. Sizdeki bilgileri biliyoruz. Sizdeki bilgilere karşılık bizdeki para. Siz bize bilgi verin. Biz size istediğiniz parayı verelim. Sizin ekonomik durumunuzu biliyoruz. Bu noktada beraber çalışma teklifimiz var. Yüz yüze görüşelim" dediğini kaydetti.
'BENDEKİ BİLGİ SİZDE DE VAR'
Demirhan, telefon görüşmesi sırasında bu dayatmayı yapan kişiye, "Bendeki bilgi sizde de var. Ben yasal bir partinin genel merkez yöneticisiyim. Yaptığım bütün çalışmalar genel merkezin genelgeleri çerçevesindeki yasal ve legal çalışmalardır. Eğer çalışmalarımda illegal bir taraf var ise; savcılık gereğini yapar. Emniyet beni gözaltına alıp, yasal bir süreci başlatır. Sizinle görüşmem illegal bir görüşme olur. Böyle bir görüşmeyi kabul etmiyorum" diyerek telefonu kapattığını aktardı.
'YASAL VE HAKLI BİR MÜCADELE YÜRÜTÜYORUZ'
Devletin uzun süredir Kürt siyasi hareketi üzerinde böylesi bir kirli politikayı yürüttüğünü dile getiren Demirhan, ancak bu politikanın hayat bulamayacağını söyledi. Demirhan, "Yürütülen faaliyet bir süredir, basının ve kamuoyunun yakından takip ettiği bir faaliyettir. Birçok yerde parti çalışanı arkadaşlarımız alıkonuluyor. İllegal bir tarzda kaçırılıyor, tehdit ediliyor. Bir kısım şantajlara maruz bırakılıyor. Bir kısmı ise ikna edilmeye çalışılıyor. Biz yasal ve haklı bir mücadele yürütüyoruz. Taleplerimiz gizli saklı taleplerimiz değil. Demokrasi, özgürlük ve barış talepleridir” diyerek bu tip dayatmalara boyun eğmeyeceklerini dile getirdi.
MA / Hamdullah Kesen


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.