Cuma hutbesinde imamdan doktorlar için skandal sözler!

Cuma hutbesinde konuşan Konya Kayalar Camii’nin imamı Ahmet Gür, doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından 2 günlük grev kararı alan sağlık çalışanlarını hedef aldı. Gür, Sen öldürmez misin, sövmez misin, dövmez misin? Buna fırsat vermeyelim. Herkes akıllı olsun." dedi.

Cuma hutbesinde imamdan doktorlar için skandal sözler!
08 Temmuz 2022 Cuma 16:59

Son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet, iki önce Konya Şehir Hastanesi’nde görev yapan Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesiyle zirve yaptı. Türk Tabipleri Birliği, 7-8 Temmuz tarihlerinde Türkiye genelinde ve tüm sağlık meslek örgütlerinin katılımıyla iş bırakacakların duyurdu. Sağlık çalışanları seslerini duyurmak için ülkenin dört bir yanında protesto gösterileri düzenledi. Bugün yine Konya’da bir skandal yaşandı. Selçuklu ilçesine bağlı Bosna Hersek Mahallesi’ndeki Kayalar Camii’nin imamı Ahmet Gür, cuma namazı sırasında hutbeden sonra iş bırakan sağlık çalışanlarını açık açık hedef gösterdi:

“BU BİR TAHRİKTİR”

Bugün arife günü. Bir doktor öldürüldü diyerek, devletin, milletin aleyhine, hastanelerin hiçbir tanesi görev yapmadı. Günlük iğne, serum, tedavi olacak adam var. Bu kadar fırsatçılığa da gerek yok. Yani bu neyi getirir, doktorların daha fazla öldürülmesini getirir. Bu bir tahriktir ya!

Geçen hafta kadın cinayetlerini anlatmadım mı? Televizyonda göstere göstere kadın cinayetlerini çoğalttık. Bu neyi getirir?

“HERKES AKILLI OLSUN”

Sen gittin hastaneden boş döndün, iğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi ki “Sen git grevdeyiz.” Sen öldürmez misin, sövmez misin, dövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim.

KRT TV


Etiketler; #cami

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.