Cübbeli Ahmet 'silahlanan tarikatlar' için ifade verdi

2 bin selefi derneğin silahlandığı yönündeki iddiaları ile dikkat çeken ‘Cübbeli Ahmet’ emniyetteki özel bir birimde konu hakkında ifade verdi.

Cübbeli Ahmet 'silahlanan tarikatlar' için ifade verdi
25 Eylül 2020 Cuma 10:31

Selefi derneklerinin silahlanması hakkında dikkat çeken iddialarda bulunan 'Cübbeli Ahmet Hoca' lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü ifade verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün bir televizyon programında "Türkiye'de 2 bin civarı selefi yanlısı derneğin silahlandığı" şeklindeki iddiası üzerine soruşturma başlattı. Savcılık, Ahmet Mahmut Ünlü'yü bilgisine başvurmak üzere ifadeye çağırmıştı.

CNN Türk’te yer alan habere göre Ahmet Mahmut Ünlü, söz konusu iddia hakkında ifade verdi.

CNN Türk muhabirinin konu hakkında paylaştığı bilgiler şöyle:

“İfade vermesini bekliyorduk ancak buraya gelmedi. Dakikalar önce emniyette özel bir birimde ifadesi alındı, bilgisine başvuruldu. Dakikalar önce emniyetten ayrıldı.”

‘EN AZINDAN 150’SİNİN İSMİNİ VERMEYE HAZIRIM’
Cübbeli Ahmet Hoca, gazeteci Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada, “Evet, ben 2 bin civarında dedim ama aslında isim isim çıkarttım, şu şu illerimizde başta olmak üzere. Savcılar beni çağırsalar ‘Ne biliyorsunuz? Hangi silahlanma konusunda sen böyle şeyler söylüyorsun, hangi dernekler, hangi yapılar?’ dese ben en azından 150’sinin ismini vermeye hazırım” ifadelerini kullanmıştı.


Kaynak: Gerçek Gündem

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.