Çıplak aramayı kabul etmeyen HDP yöneticisi darp edildi

Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi'nde çıplak arama dayatmasını kabul etmeyen HDP Adana İl Yöneticisi Mehmet Kıran’ın darp edildiğini söyleyen babası Şükrü Kıran, olaya ilişkin suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti

Çıplak aramayı kabul etmeyen HDP yöneticisi darp edildi
12 Aralık 2018 Çarşamba 15:09

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra 28 Kasım'da tutuklanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana İl Yöneticisi Mehmet Kıran'ın götürüldüğü Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi'nde çıplak aramayı kabul etmediği için darp edildiği belirtildi. 

‘DUDAKLARI YARA İÇİNDEYDİ’ 

Annesi Gülistan Kıran, 11 Aralık'ta cezaevinde oğluyla görüştüğünü ve dudaklarının yara içinde olduğunu dile getirdi. Kıran, oğlunun kendisine, "Tecritte kaldım. Soğuktan dolayı dudaklarım öyle oldu. Bize bir şey vermiyorlar. Beni arkadaşlarımın yanına götürmediler. Bir arkadaşla aynı odada kalıyoruz. Odamızda hiç bir şey yok. Dilekçe de verdim ama bir sonuç yok” dediğini aktardı. 

'SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK'

Babası Şükrü Kıran da, oğlunun cezaevine girişte çıplak arama dayatmasını kabul etmediği için darp edildiğini belirtti. Oğlunun darp doktoru almak için 3 kez cezaevi idaresine dilekçe vermesine rağmen hastaneye götürülüp rapor verilmediğini kaydeden baba Kıran, “Avukatımız, işkenceyle ilgili savcıyla görüşmüş. Savcı, kendisine 'bu konuyla ilgili duyumum var. Herhangi bir delil yok. Olayla ilgili araştırma yapacağız' cevabı vermiş. Avukatımız suç duyurusunda bulundu. Biz de bu olayın takipçisi olacağız. İşkenceleri kabul etmiyoruz" dedi.

Konuyla ilgili aradığımız cezaevi idaresi telefona cevap vermedi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.