CHP lideri Kılıçdaroğlu: Türkiye gazetecilerin yanında

CHP lideri Kılıçdaroğlu, gazetecilere yönelik operasyonları eleştirdi: "Gazeteci arkadaşlarımız şunu çok iyi bilsinler; bütün Türkiye, bütün aydınlar, bütün yurtseverler onlarla birlikte. Onlar yarı açık cezaevinden, kapalı cezaevine geçtiler. Üstünlerin hukuku hiçbir zaman egemenliğini sürdürmemiştir.

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Türkiye gazetecilerin yanında
07 Mart 2020 Cumartesi 13:32

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Libya’da ölen MİT görevlisinin cenaze töreniyle ilgili haber nedeniyle başlatılan soruşturma nedeniyle ODA TV’den Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç’un tutuklanması ile Yeniçağ yazarı Murat Ağırel’in tutuksuz yargılanma kararını şöyle değerlendirdi:

“Hapisteki gazeteci arkadaşlarımız, yargılanan gazeteci arkadaşlarımız şunu çok iyi bilsinler; bütün Türkiye, bütün aydınlar, bütün yurtseverler onlarla birlikte. Onlar yarı açık cezaevinden, kapalı cezaevine geçtiler. Umarım kısa süre içinde Türkiye’de hukukun üstünlüğünü yeniden inşa edecek ve aydınlık bir Türkiye’yi hep beraber yeniden kuracağız.”

Kılıçdaroğlu şöyle dedi: “Özellikle de gazeteciler, aydınlar, avukatlar, yazarlar, çizerler, akademisyenler, hemen hemen herkes zor bir dönemi yaşıyor ama hiç kimse unutmasın, üstünlerin hukuku hiçbir zaman egemenliğini sürdürmemiştir. Biz hukukun üstünlüğünü her yerde, her ortamda savunacağız.” (ANKA)


Kaynak: Gazete DuvaR

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.