Canan Kaftancıoğlu ile Fatmanur Altun'un özür polemiği

Fatmanur Altun, AKP'ye yakın isimlerin Canan Kaftancıoğlu, Nevşin Mengü ve Berna Laçin'e yönelik hakaret mesajlarına Twitter hesabından tepki gösterdi.

Canan Kaftancıoğlu ile Fatmanur Altun'un özür polemiği
16 Mayıs 2020 Cumartesi 15:12

banner225

Canan Kaftancıoğlu'nun teşekkür ettiği Fatmanur Altun Kuzguncuktaki evlerinin fotoğrafının çekildiği iddialarını hatırlatarak Kaftancıoğlu'dan özür dilemesini istedi. Kaftancıoğlu, "Kadın önsezinizle evinizin fotoğrafını çektirmediğim ve başta çocuklarınız olmak üzere olumsuz herhangi bir durumda herkesten belki de eşinizden hızlı orada olacağımı hissedeceğinizi düşünüyorum. Dayanışmayla” diye yanıt verdi. Altun özür talebinde ısrar etti.

12 maddeden oluşan sosyal medya etik kuralları yayınlayan AKP’nin Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ”Profilinde, bu işaretleri (Yeşil daire ve Türk Bayrağı) kullananları şahsi hesaplarımızdan takip ediyoruz.” diyerek açıklamada bulunmuştu.

Etik kuralları simgeleyen işaretleri kullanan bazı hesaplardan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazeteci Nevşin Mengü ve oyuncu Berna Laçin’e yönelik taciz ve hakaret içeren mesajlar atılmıştı.

Söz konusu mesajlara Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun’dan da tepki geldi. Altun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kadınları hedef alan şiddet ve tehdit dilinin inandığımız ve savunduğumuz değerlerle hiçbir alakası yoktur ve bundan sonra da olmayacaktır. Bu ülkenin aydınlık yarınları için mücadele eden kadınlar olarak bu dilin ve anlayışın her zaman karşısında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

EVİNİN FOTOĞRAFLAMASINI HATIRLATTI

Altun ikinci tweetinde, Kuzguncuk’taki kaçak yapıların yıkılması sonrası başlayan ve CHP’lilerin Altun’un evinin fotoğrafını çektikleri iddiasıyla savcılığa taşınan olayı hatırlatıp Canan Kaftancıoğlu’nu kastederek “Bu tartışmada adı geçen kadınlardan biri  üç adamını gönderip evimin fotoğraflarını çektirerek mahremiyetimizi ve çocuklarımın güvenliğini hiçe saymış olsa da bahsi geçenler bizim açımızdan değişmez ilkelerdir. Bu ilkeleri herkes için savunmaya devam edeceğiz” dedi.

‘HERKESTEN ÖNCE ORADA OLURUM’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da, Altun’un destek tweetine teşekkür ederek şunları yazdı: “Kadın önsezinizle evinizin fotoğrafını çektirmediğim ve başta çocuklarınız olmak üzere olumsuz herhangi bir durumda herkesten belki de eşinizden hızlı orada olacağımı hissedeceğinizi düşünüyorum. Dayanışmayla..”

‘O HALDE ÖZÜR DİLEYİN’

Kaftancıoğlu’nun bu mesajının ardından ikili arasında şu diyalog geçti:

Fatmanur Altun: O halde sizi iftira tivitlerinizi silip, kamuoyu önünde kendiniz ve partiniz adına özür dilemeye davet ediyorum. Hakikate bir borcunuz var.

Canan Kaftancıoğlu: Hakikate hepimizin su gibi ihtiyacı var Hakikate ulaşma adına ben sizi bir iftar sonrası kahveye davet ediyor ve hakikatin ortaya çıkmasına vesile olacağına inanıyorum. Birlikte ortaya çıkaracağımız hakikat inanıyorum ki özür dilemesi gereken her kimse o özrü diletecektir.

Fatmanur Altun: Dışarıdan şık bir teklif gibi görünse de özür dilemesi gereken siz ve partinizsiniz. Kaldı ki hiç bir özür, aile olarak yaşadığımız travmayı ortadan kaldıramaz. Bu olayda, şahsınız ve partinizden asgari bir özürle başlamayan her konuşma, samimiyetsizlik duvarına çarpmaya mahkum.

Canan Kaftancıoğlu: İçeriden de samimi bir teklif olduğunu hissettirebilmeyi çok isterdim doğrusu Hakikate ulaşmanın tek yolunun koşulsuz, önyargısız ve her türlü şartlanmışlıktan arınmış bir arayış olduğunu hatırlatarak kadınların bu arayışta çok daha başarılı olduğunu tarihten biliyoruz. İyi geceler.


Kaynak: Gazete DuvaR

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.